iPhone 8 Sarı Ekran Sorunu

alican_7676

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar.
Daha 2 hafta önce sıfır olarak aldığım iPhone 8 cihazımın ekranında sarılık farkettim.
Arkadaşımın iPhone 6s cihazıyla karşılaştırınca yanılmadığımı anladım. Sizlerden ricam acaba bu sarılık iPhone 8'lerde normal bir durum mudur ? yoksa benim cihazım arızalı mı? ve Night shift ile True Tone kapalı.
Buyurun bu da resim.
9NgX69.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar kapalı atakan bey. Birşey daha belirtmek istiyorum. Şimdi dışarıda gölge bir yerde true tone açtığım zaman ekran beyaz rengi düzeliyor. True tone kapattığım zaman yine çok az bir sararma oluyor. Eğer ekran arızalı olsa o sararma gitmezdi diye düşünüyorum.

Ayarlar kapalı atakan bey. Birşey daha belirtmek istiyorum. Şimdi dışarıda gölge bir yerde true tone açtığım zaman ekran beyaz rengi düzeliyor. True tone kapattığım zaman yine çok az bir sararma oluyor. Eğer ekran arızalı olsa o sararma gitmezdi diye düşünüyorum.

Çok fikrim yok ama sıfırlamayı denemelisin bence, yazılımsal bir sorundur belki.

Çok fikrim yok ama sıfırlamayı denemelisin bence, yazılımsal bir sorundur belki.
Cevabınız için teşekkür ederim Emre bey. Çevremde iphone 8 kullanan birisini bulursam karşılaştırma yapacağım eğer sorun varsa garantiye yollayacağım. Sıfırlama işe yaramadı. Dün yaptım çünkü

Cihazı başka bir iPhone 8 ile karşılaştırdım. Bariz sarılık var. Garantiye verdim bakalım ne olacak.
Arkadaşlar cihaz garantide değiştirildi sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı