iPhone 8 ses kaydı alırken cızırtı sesi geliyor

tulley

Femtopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Öncelikle selamlar arkadaşlar, bugün ilginç bir sorunla karşılaştım, telefondan ses kaydı atmak istediğimde cızırtıdan başka duyulmayan ses gitti karşı tarafa, haliyle ilk akla gelen mikrofonun bozulduğu oldu. Farklı uygulamalarla denediysem de sesim karşı tarafa gitmedi fakat Siri kısık seste bile beni duyabiliyor. Dikte ile yazdırmada da herhangi bir sorun olmuyor, video çekiminde de sesim gayet temiz canlı. Çözüm adına 14.3 güncellemesini yüklüyorum, sizin tavsiye ve önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de mevcut. Siri ve video çekiminde kullanılan üst mikrofon, sesli notlar, WhatsApp, Instagram vs. diğerleri alttaki mikrofonu kullanıyor. Ama çoğunlukla bende de arada ses cızırtılı, uğultulu, rüzgar sesi gibi sesler oluyor. Gelişmeleri aktarırsanız sevirinim...

Aynı sorun bende de mevcut. Siri ve video çekiminde kullanılan üst mikrofon, sesli notlar, WhatsApp, Instagram vs. diğerleri alttaki mikrofonu kullanıyor. Ama çoğunlukla bende de arada ses cızırtılı, uğultulu, rüzgar sesi gibi sesler oluyor. Gelişmeleri aktarırsanız sevirinim...
Sorun alt mikrafonun hasarlı olmasından hocam değişmesi gerekiyormuş, şimdilik kulaklıkla idare ediyorum ama üst mikrafonu çağrıya yönlendirme gibi bir yol bulunabilirse çözüm olur.

iphone 8 telefonda 3 tane mikrofon var bir tanesi ön kameranın , diğer arka kameranın , bir diğeri ise normak konuşurken kullandığınız mikrofndur. video kaydı ve siri özelliğini çalıştıran mikrofon ön kameraya bağlı mikrofondur. Bu parça değişimini iPhone 8 Ön Kamera Değişimi Fiyatı linkte ürün ile yapabilirsiniz ve sorununuz çözülür

Geri
Yukarı