iPhone açılmama, yedek ve güncelleme yapmama sorunu

qwertyuh6

Hectopat
Daha fazla  
iPhone 5 telefonum bir anda kapandı ve açılmıyor. Servise yolladım pili değişti yazılım için iTunes şifremi istedikleri için geri aldım. Elma logosu geliyor, DFU modda iTunes'a bağlanıyor fakat güncelleme sırasında hata alıyor. Yedekleme yapmadığım için geri yükle diyemiyorum. Verilerimi kaybetmek istemiyorum. Ne yapabilirim?

Öncelikle Itunes programlarının son güncellemesi yapıldı mı ikiniz içinde? Ayrıca Windows Güvenlik Duvarı veya herhangi bir koruma programı kullanıyor musunuz? Bu uygulamalarda ya izin verin Itunes bağlanma seçeneklerinde yada kısa süreliğine kapatın denemek için.

@qwertyuh6 Kullandığın bağlantı kablosu orijinal mi? Itunes veya IOS sürümünün Apple tarafından indirilmiş olanını kurmaya çalışın. 26 hata kodu için. Büyük ihtimal güvenlik duvarı sorunu yaşıyor olabilirsin.

@SmokeBomb 3194 hatası için durum biraz karışık. C:\Windows\System32\drivers\etc klasöründeki host dosyasını not defteriyle açıp en son satırına aşağıdakini ekleyip kaydedip kapatın. Vista, Windows 7 ve Windows 8 için Not Defteri’ni (Notepad) sağ tıklayıp ve "Yönetici olarak aç" seçeneğine basın. Sonra sol üstten "Dosya"ya gel ve "Aç"ı seçin. C:\Windows\System32\drivers\etc dizinini bulup ve değişiklikleri yapıp kaydete tıklayıp kapatın.

Öncelikle Itunes programlarının son güncellemesi yapıldı mı ikiniz içinde? Ayrıca Windows Güvenlik Duvarı veya herhangi bir koruma programı kullanıyor musunuz? Bu uygulamalarda ya izin verin Itunes bağlanma seçeneklerinde yada kısa süreliğine kapatın denemek için.

@qwertyuh6 Kullandığın bağlantı kablosu orijinal mi? Itunes veya IOS sürümünün Apple tarafından indirilmiş olanını kurmaya çalışın. 26 hata kodu için. Büyük ihtimal güvenlik duvarı sorunu yaşıyor olabilirsin.

@SmokeBomb 3194 hatası için durum biraz karışık. C:\Windows\System32\drivers\etc klasöründeki host dosyasını not defteriyle açıp en son satırına aşağıdakini ekleyip kaydedip kapatın. Vista, Windows 7 ve Windows 8 için Not Defteri’ni (Notepad) sağ tıklayıp ve "Yönetici olarak aç" seçeneğine basın. Sonra sol üstten "Dosya"ya gel ve "Aç"ı seçin. C:\Windows\System32\drivers\etc dizinini bulup ve değişiklikleri yapıp kaydete tıklayıp kapatın.
Kablo orijinal, Itunes da öyle. Güvenlik duvarını kapatıpta denedim fakat aynı sonuçla karşılaştım.

Son düzenleme:
Bende de aynısı oldu aynı telefon. Farklı bi usb porta taktım yeniden ve yeniden güncelleme denedim 3. denemem de başarılı oldu yine oynarken kapanıyor ama o anlık düzelttim :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı