iPhone bataryası neden şişer?

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
Arkadaşlar telefonu değiştirmiştim yeni aldığım telefonu kullanıyorum eskiyi de şarj ettim %80'e kadar ve kapattım kutusuna koydum. Sonra 1 hafta veya 2 hafta sonra kutudaki telefonu açmam gerekti açtım ve çok ısındı ondan sonra yeni aldığım telefonu eski şarj aletim ile şarj ediyorum kullandığım telefon zarar görür mü? Ve eski telefonum neden şişti bilgisi olan yardımcı olursa beni aydınlatırsa sevinirim.

Arkadaşlar telefonu değiştirmiştim yeni aldığım telefonu kullanıyorum eskiyi de şarj ettim %80'e kadar ve kapattım kutusuna koydum. Sonra 1 hafta veya 2 hafta sonra kutudaki telefonu açmam gerekti açtım ve çok ısındı ondan sonra yeni aldığım telefonu eski şarj aletim ile şarj ediyorum kullandığım telefon zarar görür mü? Ve eski telefonum neden şişti bilgisi olan yardımcı olursa beni aydınlatırsa sevinirim.
Neden şiştiğini nereden bilebiliriz ? Isıdan dolayı olabilir, kalitesiz adaptör yüzünden olabilir, işini bilmeyen birisinin arka cam, kamera camı değiştirirken içeride kalan cam kırıkları sebebiyet vermiş olabilir.
Ayrıca pili değiştirtmeniz gerekiyor.

Acilen değişmesi gerekiyor, telefonu kapatıp en yakın zamanda servise götürüp pilin değişmesini isteyin.

Adaptörüm zarar görmüşümdür neredeyse 1 aydır yeni telefonu mu şarj ediyorum bir sorun olur mu bu arada eski telefonu hemen şarj ettikten sonra batarya şişmedi belli bir süre sonra oldu.

Geri
Yukarı