iPhone fiyatını hak ediyor mu?

Boralas

Hectopat
Daha fazla  
Bu soruyu çok kez görmüşsünüzdür fakat benim için hala bir soru işareti. Kendime bir bütçe belirlemedim yeni bir telefon almak istiyorum, şu anda Samsung Galaxy S20 FE fiyatına göre pek çok şey sunuyor gibi. Fakat diğer yandan da iPhone gerek yazılımsal başarıları gerek uzun ömürlü oluşuyla mantıklı geliyor. Alacak olursam en az 128 GB almayı düşünüyorum ki iPhone 11,12 ve 13'ün 128 GB fiyatları birbirine çok yakın odluğundan iPhone 13 daha mantıklı geliyor kulağa. Peki 2 kattan fazla fiyat farkına iPhone neyi daha iyi yapacağını vadediyor? Sizlerin görüşleri neler?

Türkiye’de iPhone’un bu kadar pahalı olmasının tek sebebi telefonun kur oranı kadar vergi de alınıyor olması. Sorunun sevabı ise, evet. Hem güncelleme desteği hem stabilite hem de kalite olarak en üst seviye cihazlardır iPhone’lar.

Iphone un en iyi yanı optimizasyon ve stabilitedir. Telefon uzun süre hız ve performansını koruyor. Eğer yazılımında size ters gelen noktalar yoksa rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

IPhone'da Samsung'ta fiyatını hak etmiyor iOS seven iPhone almali Android seven Samsung veya başka bir marka burada kişilerin telefonda ki kullandıkları uygulamalara göre karar verilmeli sosyal medya ve kameraya önem veren biri iPhone almali ama uygulama geliştiricisi veya APK falanlarla uğraşanlar Android.

Telefonda ne yaptıklarına bağlı. Telefonda oyun oynamıyorsan, video düzenlemiyorsan, fotoğraf ve video manyağı değilsen bir telefonun sunduğu tüm temel özellikleri 2 kat daha ucuz bir cihazda yapıyor. Android cihazlar da artık eskisi gibi değil. Uzun ömürlü oluyorlar. Örneğin ben Xperia Z3 cihazımı 5 yıl kullanmıştım. Bütçe derdi olmayan insana Iphone önerilebilir ancak bana pek mantıklı gelmiyor zira 4000'e aldığım telefon bana kulaklık girişi sunarken 18 bine alacağım telefonda o olmayacak. Çünkü onu aldığın zaman wireless kulaklık alman gerekecek sonra şarj adaptörü alman gerekecek. Oldu sana 20000 masraf.

Bence hayır, 13 13 pro ve 13 pro max e sahip olarak, abim ablam ve ben şeklinde. İphone de gerçekten androidden çok geride. Ama iş optimizeye gelince farklı oluyor. Kısayolları neredeyse yok kadar az. Androidde her şey kolay ama güncelleme almıyor. İphone her 2 3 ayda bir yeni güncelleme veriyor kameraya diyecek yok zaten henüz rakibi yok. Aslında amaç senin ne istediğin.

Bence hayır, 13 13 pro ve 13 pro max e sahip olarak, abim ablam ve ben şeklinde. İphone de gerçekten androidden çok geride. Ama iş optimizeye gelince farklı oluyor. Kısayolları neredeyse yok kadar az. Androidde her şey kolay ama güncelleme almıyor. İphone her 2 3 ayda bir yeni güncelleme veriyor kameraya diyecek yok zaten henüz rakibi yok. Aslında amaç senin ne istediğin.
Android güncelleme almıyor kısmında katılmıyorum. Kullandığınız marka modele göre değişiyor. Her hafta güncelleme alan Android'ler var.

Android güncelleme almıyor kısmında katılmıyorum. Kullandığınız marka modele göre değişiyor. Her hafta güncelleme alan Android'ler var.
İphone neredeyse her yıl ios sürümünü yükseltiyor. Andorid ise 2 3 yılda bir andorid yükseltmesi alıyor. Androidler güncelleme aldığında optimize sıfır olduğu için pil, işlemci gibi şeyler sekteye uğruyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı