Yurt Dışı İphone Garantisi Devam Ediyor mu?

Mustafa42

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Yurt dışından İphone alıcam. Forumda yurt dışı cihazlara garanti kalktı diye okudum ama bazı kişilerin yurt dışı cihazların garantisinin devam ettiğini okudum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradakiler doğru mu ?

Garantisiz bir İphone alırsam her hangi bir sorun olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurt dışından alınan cihazlara Apple Türkiye 1 yıllık uluslararası destek sağlıyordu, artık bu destek sona erdi. Yurt dışından cihaz alırsan Türkiye de garanti devre dışı.
Sonradan geri adım atıldı dendi. Apple müşteri temsilcisi ile görüşme yaptım hatta farklı nedenlerden dolayı 3 kez farklı kişilerle konuştum hepsi aynı şeyi söyledi. Uygun model alınırsa garantisi Türkiye'de 1 Yıl geçerliymiş. İsterseniz arayıp bilgi alın sizde.
İyi forumlar.

Apple resmi bir açıklama yapmadı. Ve arkadaşın dediği gibi müşteri hizmetlerini aradığınız zaman bu konuda firmamızın bir uygulaması yok cevabını alıyorsunuz. Ve büyük ihtimal sıkıntı çıkarmıyorlar. Yani garantiler geçerli.

Bugün Apple'ı aradım ve İphone 7 Plus A1784 için teknik servisin devam ettiğini söyledi ve yurt dışı cihaz olduğu için garantinin 1 yıl geçerli olduğunu belirtti. Hepinize teşekkürler.

Benim iPhone 7 Plus Amerika'dan alınma olan A1661 modeli bu haberler çıkmadan önce almıştım. Kasım-Aralık gibi ve şu an kontrol ettirdiğimde 1 yıllık uluslararası garantisi devam ediyor gözükmekte bence herhangi bir sıkıntı olmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı