iPhone Hafıza Dolu Gözükme Problemi

Apathetic

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, telefonumda çok az sayıda fotoğraf olmasına rağmen fotoğraflar uygulaması büyük yer kaplıyor. Maalesef 16 GB bir 6S Plus kullanıcısıyım ve bu durum beni çok kısıtlıyor. Telefonumdaki tüm fotoğrafları bilgisayarıma attığım zaman bile hala fotoğraflar uygulaması yüksek boyutlarda kalıyor. Şu an telefonumda 200 civari fotoğraf mevcut hiç video yok. 1.07GB yer kaplıyor. Önerilerinizi bekliyorum

Son silinen fotoğraflarda bir şey mevcutsa orayı temizleyebilirsiniz. Fotoğraflar uygulaması > Albümler > Son Silinenler ile erişebilirsiniz.

Ayrıca şunları da deneyiniz:
  • Ayarlar > [adınız] > iCloud > Fotoğraflar'a gidin ve iCloud Fotoğrafları'nı açın.
  • Güncelleme mevcutsa iOS sürümünü güncelleyin.
  • Telefonu yeniden başlatın.
Son çözümü denemeden fotoğrafsız ne kadar yer kapladığını öğrenelim:
  • Tüm fotoğrafları bir yere yedekleyin. Kolaylık açısından bilgisayarınız olabilir.
  • Telefondaki fotoğrafları silin.
  • Telefonu yeniden başlatıp kullanılan yere bakın.
Durum hâlâ aynıysa son çözüm olarak:
  • Telefonunuzu iTunes veya iCloud ile yedekleyin.
  • Telefonu sıfırlamak için Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm içerikleri ve Ayarları Sil'e basın.
  • Telefon yeniden başlayınca iCloud hesabınıza giriş yapın.
  • Varsa iCloud veya iTunes yedeğinizi geri yükleyin.
Daha sonra sonucu bildirebilirsiniz.

Dostum, iPhone 6S ile çektiğin 200 fotoğraf 1 GB'den çok daha fazla yer kaplar. iPhone hafızanda da ekstradan yer açılsın diye büyük ihtimalle galerindeki fotoğrafların ön gösterimini koyuyordur. Yani demek istediğim 1 GB kapladığına şükret. iCloud'unda yer olmasaydı rahat 2-3 GB kaplardı. Tüm fotoğrafları PC'ye attığım zamanda da dolu gözüküyor demişsin, o bende de oluyor; telefonu açıp kapattıktan birkaç saat sonra doğru bir şekilde hesaplıyor.

Çekilen fotoğrafa göre kaplanan yer değişebilir. Ekran görüntülerinin bile tanesinin 8 MB olduğu oluyor. iCloud fotoğraflarını isterseniz boyut azaltmadan tam kalitede de saklayabiliyorsunuz.

Sorun şu ki konu sahibi hiç fotoğraf yokken de yer gidiyor demiş. Telefondan silinen fotoğraflar aynı şekilde iCloud’dan da silinir. Biraz bekledikten sonra verinin güncellenmesi gerekli.

Yukarıda belirttiklerimi deneyebilirsiniz. @Taha Demirel

Yanlış bilgi
Çekilen fotoğrafa göre kaplanan yer değişebilir. Ekran görüntülerinin bile tanesinin 8 MB olduğu oluyor. iCloud fotoğraflarını isterseniz boyut azaltmadan tam kalitede de saklayabiliyorsunuz.

Sorun şu ki konu sahibi hiç fotoğraf yokken de yer gidiyor demiş. Telefondan silinen fotoğraflar aynı şekilde iCloud’dan da silinir. Biraz bekledikten sonra verinin güncellenmesi gerekli.

Yukarıda belirttiklerimi deneyebilirsiniz. @Taha Demirel

Dostum, belirttiğim gibi telefondaki tüm resimleri birden sildiğinde telefon afallıyor. Yeniden başlatıp 1 gün sonra baktığında doğru hesaplamayı yapıyor. Benim telefonun için sistem böyle, bunu yazdım zaten. Ayrıca telefondan sildiğin fotoğraflar iCloud'dan gitmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca telefondan sildiğin fotoğraflar iCloud'dan gitmez.

Gidiyor.

Herhangi bir şeyi silmeden önce, tutmak istediğiniz fotoğraf ve videoları yedeklediğinizden emin olun. iCloud Fotoğrafları'nı kullanırken aygıtlarınızdan birinde bir fotoğraf veya videoyu sildiğinizde, bu fotoğraf veya video aynı Apple Kimliğiyle giriş yaptığınız diğer tüm aygıtlarınızdan da silinir. iCloud.com'daki iCloud Fotoğrafları'ndan nasıl fotoğraf ve video sileceğinizi öğrenin.

iCloud.com'daki Fotoğraflar'dan bir fotoğraf veya video sildiğinizde, bu fotoğraf veya video iCloud Fotoğrafları uygulamasının açık olduğu tüm aygıtlarınızdan da silinir. Fikrinizi değiştirirseniz fotoğraf veya videonuzu, kalıcı olarak silinmeden önce 30 gün içinde kurtarabilirsiniz.

Son silinen fotoğraflarda bir şey mevcutsa orayı temizleyebilirsiniz. Fotoğraflar uygulaması > Albümler > Son Silinenler ile erişebilirsiniz.

Ayrıca şunları da deneyiniz:
  • Ayarlar > [adınız] > iCloud > Fotoğraflar'a gidin ve iCloud Fotoğrafları'nı açın.
  • Güncelleme mevcutsa iOS sürümünü güncelleyin.
  • Telefonu yeniden başlatın.
Son çözümü denemeden fotoğrafsız ne kadar yer kapladığını öğrenelim:
  • Tüm fotoğrafları bir yere yedekleyin. Kolaylık açısından bilgisayarınız olabilir.
  • Telefondaki fotoğrafları silin.
  • Telefonu yeniden başlatıp kullanılan yere bakın.
Durum hâlâ aynıysa son çözüm olarak:
  • Telefonunuzu iTunes veya iCloud ile yedekleyin.
  • Telefonu sıfırlamak için Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm içerikleri ve Ayarları Sil'e basın.
  • Telefon yeniden başlayınca iCloud hesabınıza giriş yapın.
  • Varsa iCloud veya iTunes yedeğinizi geri yükleyin.
Daha sonra sonucu bildirebilirsiniz.
Merhaba, hepsini tek tek denemek istiyorum lakin whatsapp üzerinde önemli konuşmalarım var saklamam gereken. Whatsapp yedeklemesi yaptığım zaman hiçbir kayıp olmadan geri alabilir miyim? (Konuşma içerisindeki fotoğraflar da dahil olmak üzere). Cevaplarsanız sevinirim.
Dostum, iPhone 6S ile çektiğin 200 fotoğraf 1 GB'den çok daha fazla yer kaplar. iPhone hafızanda da ekstradan yer açılsın diye büyük ihtimalle galerindeki fotoğrafların ön gösterimini koyuyordur. Yani demek istediğim 1 GB kapladığına şükret. iCloud'unda yer olmasaydı rahat 2-3 GB kaplardı. Tüm fotoğrafları PC'ye attığım zamanda da dolu gözüküyor demişsin, o bende de oluyor; telefonu açıp kapattıktan birkaç saat sonra doğru bir şekilde hesaplıyor.
Dostum teşekkürler yanıtın için. Icloud fotoğraflar kapalı kullanıyorum yani yer var o halde 1GB. Açınca da 250MB lık bir alan anca kazandırıyor şu anki haliyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı