iPhone hatası sonucu!

elon_muskk

Hectopat
Arkadaşlar iPhone hatası buldum - Technopat Sosyal böyle bir konu açmıştım size. Şimdi de sonuç zamanı!
Sağ olsun Apple çalışanlar cevap verdiler. Ama sonuç negatif :D
Belki ben yanlış izah ettim ama 15 yaşındayım elimden gelen de buydu. Merak edenler için sizlere gösterdim.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bir sorun veya açık değil ki, tek parmak izi sekmesinde istediğin parmağını okutabilirsin. Bazen ben de tek slotta iki farklı parmağımı okutuyorum. Değişik açılarda kolayca açılsın diye.

Bu arada ben Android tarafında böyle yapıyorum.

Son düzenleme:
Apple cihazlarda yanlış bilmiyorsam (kullanıcısı değilim, arkadaşlarımdan hatırladığım kadarıyla) aynı Touch ID kaydını yaparken aynı parmak izi yuvasına ikinci bir parmak izini kayıt etmeye kalktığınızda parmak izi uyuşmuyor hatası verip ilk parmak izinin devamını istiyordu. Sanıyorum bunu anlatmaya çalıştın Apple'a.

Birde herhangi bir uluslararası çalışan firmaya mail gönderirken cümlelerini tane tane anahtar kelimelerden oluştur. Daha sonra bunu Google Translate'e koyup çevirisinde tanımadığın yabancı kelimelere bak. Eğer varsa, onların ne anlama geldiklerini araştırıp vermek istediğin mesajı verebiliyorlar mı veremiyorlar mı bunu kontrol et. Eğer bildiğin kelime yoksa zaten anlatmak istediğini anlatabilmişsin demektir. Bu sayede karşı taraf yabancı bile olsa düzgün bir çeviri ile karşılaşıp ne demek istediğini anlayabilecektir. :)

Apple cihazlarda yanlış bilmiyorsam (kullanıcısı değilim, arkadaşlarımdan hatırladığım kadarıyla) aynı touch ID kaydını yaparken aynı parmak izi yuvasına ikinci bir parmak izini kayıt etmeye kalktığınızda parmak izi uyuşmuyor hatası verip ilk parmak izinin devamını istiyordu. Sanıyorum bunu anlatmaya çalıştın Apple'a.

Bir de herhangi bir uluslararası çalışan firmaya mail gönderirken cümlelerini tane tane anahtar kelimelerden oluştur. Daha sonra bunu Google Translate'e koyup çevirisinde tanımadığın yabancı kelimelere bak. Eğer varsa, onların ne anlama geldiklerini araştırıp vermek istediğin mesajı verebiliyorlar mı veremiyorlar mı bunu kontrol et. Eğer bildiğin kelime yoksa zaten anlatmak istediğini anlatabilmişsin demektir. Bu sayede karşı taraf yabancı bile olsa düzgün bir çeviri ile karşılaşıp ne demek istediğini anlayabilecektir. :)

Evet tam da üzerine bastınız hocam. Parmak uyuşmuyor hatası tek bir parmak izi slotunu yeniden oluştururken 2'den fazla parmak ile yapmaya çalıştıgımızda veriyor bu hatayı. Bence ben durummu yanlış yazdım. Bir daha yollayacağım Apple'a bu konuyu.
Bir de bu hatanın varyasyonları da var! Abimin serçe parmağı ile benim baş parmağımı yaptığımızda da oluyor! Oluştururken hani ekranda parmak izini gösteren sayaç gibi şey var ya, o bazen dolmuyor ama tekrar deneyince oluyor ve hata vermeden bir parmak izi slotunda 2 ya da 3 parmak ile çalışıyor :D

Bütün parmaklar senin değil mi? Neden ayrımcılık yapıyorsun onlara? Bak arıza çıkarırlar bu ayırmcılığı öğrenirlerse.

iPhone 7 değil de iPhone 7 yazsan iyiydi bu arada. Jeffry kardeşim bir what çekmiştir. :D.

Ben derdimi anlatamadım galiba. Tek bir parmak izi slotunu oluştururken 2 3 ya da 4 parmak ile de oluyor! Bazen hata verebiliyor eğer çok fazla parmak ile denerseniz ve parmak izi uyuşmuyor hatası veriyor!

Bu bir açık değil ki. Adam aynı parmağı farklı açılarla taramak isterken ona farklı parmak veriyorsun. O da herhangi birini tespit ederse açıyor. Ne yapmasını bekliyordun ki? Açık buna denmez.

Yanlış anladını beni. Bir kez daha diyorum ki tek bir parmak izi slotunu oluştururken amaç hangi parmağını kullanmak istiyorsun telefon kilidini açmak, şifreler vs. eğer birden fazla parmak ile bu işi yapmak istiyorsan 2. parmak izi slotuna yeni bir parmak izini oluşturacaksın ( tek bir parmak )
Ama benim dediğim atıyorum 4.parmak slotunu oluştururken 2 3 ya da 4 tane parmak izi ile de oluyor. Arada bazen parmak izini tanımıyor (parmak izi uyuşma hatası değil hani parmak izini gösteren göstergede dolup yeniden boşalıyor) ama tekrar deneyince oluyor! Ama çok fazla parmak ile denerseniz parmak izi uyuşmuyor hatası veriyor!

Bu bir sorun veya açık değil ki, tek parmak izi sekmesinde istediğin parmağını okutabilirsin. Bazen ben de tek slotta iki farklı parmağımı okutuyorum. Değişik açılarda kolayca açılsın diye.

bu arada ben Android tarafında böyle yapıyorum.

Bazen ben de tek slotta iki farklı parmağımı okutuyorum.
Nasıl yani eğer birden fazla parmağını kaydetmek istiyorsan 2. ya da 3. parmak izi slotuna parmağını tanıtman gerekiyor. Adamlar neden 1'den fazla parmak izi slotu koydular oraya? Çünkü atıyorum parmağın yağlı ama yağlı olmayan elinlen de telefonu açacaksın!

Siz zaten 15 yaşınızdayken her gün önemli bir şirkete alel acele makale yazıyordunuz ya (!)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam, yine sorun yok. İstediğim yerimi istediğim slota okuturum. 🙂 Bu herhangi bir güvenlik açığı ya da hata anlamına gelmez ki. Telefonun sahibinin kontrolünde gerçekleşen bir şey bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı