iPhone ilk şarj nasıl olmalı?

Hurafe onlar, takmayın efendim.

İlk aldığınız zamanlar %20'de iken şarja takın ve %80'e kadar şarj edin. Pil kalibre olsun. 3-4 hafta sonra normal kullanıma dönebilirsiniz.

Ek olarak ayarlardan ''İyileştirilmiş Pil Şarjı'' ve mümkünse ''Düşük Güç Modu'' ayarlarını açmanızı öneririm. Ben açık kullanıyordum.

İlk zamanlar %20 - %80 arası kullanın, pil tamamen kalibre edildiği zaman tam şarj edebilirsiniz. Ayrıca “İyileştirilmiş Pil Şarjı” özelliğini açmayı unutmayın.

Ayrıca hayırlı olsun. :)
Şu an telefon 3 saate yakın süredir şarjda. Şimdi şarjdan çekmeli miyim yoksa sabaha kadar dursun mu?

Şu an telefon 3 saate yakın süredir şarjda. Şimdi şarjdan çekmeli miyim yoksa sabaha kadar dursun mu?
%80 üstü ise çıkarın, benim “Kestirmeler’de” yaptığım bir otomasyon ayarı var %80 olunca çıkarmam için 2 kere uyarıyor. Bu konuya özen göstermeniz gerek çünkü doğru kalibre edilmez ise pil sağlığı düzgün çalışmaz ve olup olmadık yerde kapanma sıkıntıları başlar.

%80 üstü ise çıkarın, benim “Kestirmeler’de” yaptığım bir otomasyon ayarı var %80 olunca çıkarmam için 2 kere uyarıyor. Bu konuya özen göstermeniz gerek çünkü doğru kalibre edilmez ise pil sağlığı düzgün çalışmaz ve olup olmadık yerde kapanma sıkıntıları başlar.
Şu an pil 1 saattir tam dolu ama evdekiler sabaha kadar bekle daha iyi pil ömrü olur diyor. Ne yapsam bilemedim 😅

Geri
Yukarı