iPhone kişi fotoğrafları gidiyor

Arslanbabus

Picopat
Daha fazla  
iPhone kişilerde kardeşimin fotoğrafı sürekli siliniyor. Daha önce de silinmişti iCloud yedeklemeden geri yükledim şimdi tekrar gitti. Bunun nedeni nedir ve nasıl çözerim?

17.0.3 güncellemesinden beri bu problemi çoğu kişi yaşamaya başlamış. Yeni güncellemelerde bunu çözmemeleri garip olmuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Problemin kaynağı büyük ihtimalle iCloud. Attığım sitelerde iCloud ayarlarından yapabileceğiniz şeyler mevcut isterseniz bir göz gezdirin kesin bir sonuca henüz ulaşamadım.

17.0.3 güncellemesinden beri bu problemi çoğu kişi yaşamaya başlamış. Yeni güncellemelerde bunu çözmemeleri garip olmuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Problemin kaynağı büyük ihtimalle iCloud. Attığım sitelerde iCloud ayarlarından yapabileceğiniz şeyler mevcut isterseniz bir göz gezdirin kesin bir sonuca henüz ulaşamadım.
Baktım attıklarınıza ilkinden çok birşey anlamadım ikinci linkte de nasıl silinen rehberi geri getireceğimizi söylüyor ama ben fotoğrafından bahsediyorum.

Baktım attıklarınıza ilkinden çok birşey anlamadım ikinci linkte de nasıl silinen rehberi geri getireceğimizi söylüyor ama ben fotoğrafından bahsediyorum.
İkincisi için özür dilerim eksik okumuşum. Farklı kaynak bulmaya çalışıyordum.
İlk attığım reddit linkindeki başlığın sahibinin çözümü:

Here’s what ended up working for me:

Make a backup by exporting your iCloud contacts to a computer - just in case.

One after the other, on all your iOS devices go to settings and turn off sync contacts, select the remove from device option.

Go to iCloud and edit some of your more important contacts and add a contact photo.

Turn sync back on on one iOS device, wait a few hours, turn it on on the next and so on.

Yedeklemeyi unutmayın.

İkincisi için özür dilerim eksik okumuşum. Farklı kaynak bulmaya çalışıyordum.
İlk attığım reddit linkindeki başlığın sahibinin çözümü:

Here’s what ended up working for me:

Make a backup by exporting your iCloud contacts to a computer - just in case.

One after the other, on all your iOS devices go to settings and turn off sync contacts, select the remove from device option.

Go to iCloud and edit some of your more important contacts and add a contact photo.

Turn sync back on on one iOS device, wait a few hours, turn it on on the next and so on.

Yedeklemeyi unutmayın.
Burda icloud üzerinden fotoğrafları ayarlayın diyor ama iclouddan öyle birşey yapılmıyor.

Geri
Yukarı