iPhone kulaklığı hem kulaklık hem mikrofon olarak kullanmak

BrsC

Decapat
Yer
ZmR
Daha fazla  
Merhabalar,

Bugün sistem topladım güncelleştirmeleri, kişisel ayarları, Windows 10'u ne varsa tamam tek sıkıntı kasanın kulaklık girişine iPhone kulaklığı taktığım zaman ses geliyor, mik. Olarak kullanılmıyor, mik yerine taktığım zaman ne ses gidiyor ne geliyor. Bir çok şey okudum izledim çözemedim. Kimisi çoğaltıcı ile kullan yazmış bir onu deneme fırsatım olmadı. Ayarlarından girip mik. İzin ver dedim etkinleştirdim her şey yaptım olmadı. Laptoplardaki gibi tek soketten takınca iki şekilde de kullanım maalesef olmuyor. Öyle olması için çoğaltıcı uç almadan yapabileceğim bir yol var mı? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: Ayrıca sağ aşağıdan ses karıştırıcıyı açtığım zaman headphone çıkıyor onun dışında bir alternatif olarak AMD device çıkıyor monitör sembollü. Kulaklığı seçerek kullandığım zaman ses geliyor. Monitör seçinde hiçbir şey kalmıyor. Monitör ne alaka AMD falan yazıyor ekranım AOC. Anakartta bir şey mi görüyor...

kulaklık.png

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone kulaklığını laptop'ta mikrofonuyla beraber kullanıyordum ama masaüstünde olmamıştı, bildiğim kadarıyla bunun bir çözümü yok, 15-20 liraya bir çoğaltıcı da alıp denemiştim işe yaramamıştı.

Kulaklık ve mikrofon için 2 ayrı giriş olduğundan dönüştürücü olmadan kullanmazsınız dediğiniz şekilde. Her dönüştürücü de düzgün iş göremiyor maalesef. Laptoplarda tek bir giriş var aynı telefonlarda olduğu gibi. Ama masaüstü bilgisayarlarda maalesef yok.

AMD High Definition Audio Device ise AMD ekran kartınızın HDMI veya Display Port çıkışından monitörü hoparlör olarak kullanmanız için var. Hoparlör varsa gözükür kesin de yoksa yine "AMD High Definition Audio Device" gözükür mü orasını bilmiyorum.

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim🙏
Bir şey daha ilave etmek istiyorum kulaklığı mic yerine taktığım zaman da kulaklığın mic olan kısmından değil de kulağa taktığımız kısımdan ses algılıyor :D :D Bunun hakkında herhangi bir bilgi bulamadım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı