iPhone kullanılan RAM kullanımını azaltma

AyhanEge16

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Elimdeki telefon iPhone XR 3GB RAM'i var bu cihazın ve CPU X ile RAM kullanımına baktığımda sürekli %90 üstü. Kullanılan RAM'i boşalt diyorum 200 MB civarı boşaltıyor ancak o RAM tekrardan anında doluyor ve arkada açık uygulama olmamasına rağmen oyunlarda filan donma olarak geri dönüyor bu RAM kullanımı belli bir çözümü var mıdır?

Hocam bildiğim kadarıyla ios cihazlarda androidlerdeki gibi ram temizle tarzı şeyler işe yaramıyor.Ram kullanımını azaltmak için de çok işe yarar mı bilmiyorum ama sıfırdan kurulum yapsbilirsiniz arkada uygulama çalışma gibi özellikleri kapatın konum vs özellikleride kapatın işe yarar diye düşünüyorum

Merhaba,
Elimdeki telefon iPhone XR 3GB RAM'i var bu cihazın ve CPU X ile RAM kullanımına baktığımda sürekli %90 üstü. Kullanılan RAM'i boşalt diyorum 200 MB civarı boşaltıyor ancak o RAM tekrardan anında doluyor ve arkada açık uygulama olmamasına rağmen oyunlarda filan donma olarak geri dönüyor bu RAM kullanımı belli bir çözümü var mıdır?
iPhone XR artık eskidi kasması normal daha bir üst modele geçin

Hocam bildiğim kadarıyla iOS cihazlarda Android'lerdeki gibi RAM temizle tarzı şeyler işe yaramıyor. RAM kullanımını azaltmak için de çok işe yarar mı bilmiyorum ama sıfırdan kurulum yapsbilirsiniz arkada uygulama çalışma gibi özellikleri kapatın konum vs özellikleride kapatın işe yarar diye düşünüyorum.

Hocam telefonu alalı 2 hafta oldu 64 GB modeli 13GB boş alan var 4 tane oyun var o kadar.

2 hafta önce 2. olarak satın aldım :/

Teşekkür ederim hocam 14 bin TL'ye 2. el olarak aldım iPhone 11 ile arasında kaldım. Aslında ama hem öğrenci olduğum için hem de biraz da fiyat performanstan yanaydım.
İyi yapmışsınız tekrardan güle güle kullanım ama dediğim gibi ios cıhazlarda bence çok takılmayın o ram olayına.Android cihazda yüzde 90 kullanımda belki o cihaz kullanılmaz ama ioslar öyle değil bende 7 vardı 2gb rame sahipti günlük kullanımda donma kasma sorunu bile yaşamıyordum sizde pek yaşamazsınız diye düşünüyorum

İyi yapmışsınız tekrardan güle güle kullanım ama dediğim gibi iOS cıhazlarda bence çok takılmayın o RAM olayına. Android cihazda yüzde 90 kullanımda belki o cihaz kullanılmaz ama IOS'lar öyle değil bende 7 vardı 2 GB RAM'e sahipti günlük kullanımda donma kasma sorunu bile yaşamıyordum sizde pek yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Tekrardan teşekkürler hocam içindeki A12 çip beni 1-2 sene daha götürür diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı