Rehber iPhone nasıl Linux'a bağlanır?

Bu yöntemle galerinizdeki meya dosyaları gibi birçok dosyanızı Linux bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz.

1. Öncelikle Linux bilgisayarınıza libimobiledevice ifuse usbmuxd paketlerini kurmanız lazım.
Ubuntu için:

Bash:
sudo apt install usbmuxd libimobiledevice6 libimobiledevice-utils

Arch için:

Bash:
sudo pacman -S libimobiledevice ifuse usbmuxd

2. Daha sonra USB kablosu ile IPhone'u bilgisayara bağlıyoruz. Telefon şarj ediyorsa sonrakı adıma geçebiliriz.
Terminalde açağıdakı komutu yazıyoruz:

Kod:
idevicepair pair

3. Bu sırada IPhone'da güvenlik ile alakalı bir soru sorulacak. "güven" dedikten sonra son adıma geçebiliriz.

4.

Bash:
ifuse iPhone #klasör ismi değişebilir, ben iPhone isimli klasörüme bağlamak istediğim için böyle yazdım

Bu komutla da belirtilen klasöre IPhone'u bağlıyoruz. Daha sonra o klasöre dosya yöneticisinde baktığımızda IPhone'da olan dosyalarımız gelecek ve istersek onları sorunsuz kopyalayabiliriz.

1695327828864.png

iPhone cihazınızı daha sonra terminalden umount <dizinadı> ya da dosya yönetisinde diskler bölümünden sağ tık ayarlarında "Çıkar/Unmount" seçeneği ile ayırabilirsiniz.

Önemli not:

1. Eğer cihazı klasöre bağlarken Permission Denied veya Input/Output Error hatası alırsanız adımları yeniden tekrarlayın.
2. Eğer ikinci adımda ERROR: Could not validate with device <device ID> because a passcode is set. Please enter the passcode on the device and retry. gibi hata alıyorsanız iPhone'nun kilitli olmadığından emin olun.

Acaba jailbreak ile Apple File Conduit "2" yüklediğim telefonumu bağlarsam sistem dosyaları gözükür mü?
Ne de olsa bu tweak yüklü olmadan sistem dosyalarına erişilemiyor.

@Zurnadürüm Konunuzu sabote etmiş gibi oluyorum özür dilerim ama şöyle bir uyarı alıyorum:

Ekran görüntüsü 2023-09-22 210922.png

Yardımcı olmak isterseniz konuma beklerim:

Yeni konular

Geri
Yukarı