Linux'a nasıl başlanır?

myff

Centipat
Daha fazla  
Linux benim çok hoşuma giden bir işletim sistemi. Bir sürü dağıtımlar var ve hepsi birbirinden güzel. Ancak ben oyuncuyum. Linux'dan oyun oynamak biraz sıkıntılı. Başlamak için ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an birçok oyun oynanabiliyor, ama tecrübesiz biri için Linux'te oyun oynamak yorar.
Merakını gidermek, tecrübe etmek vs için sanal makine ile kullanmaya başla hoşuna giderse dual kurarsın.

Linux'a başlamak değil de öğrenmek gerekir. Linux üzerinde oyun oynadım ama Windows gibi yükle hop oyna gibi olmuyor. Amacım korkutmak oynanmaz demek değil. Sadece biraz daha meşetgatli. Bazı oyunlarda performans artışı bile oluyor. Bazılarında da performans kaybı. Yusuf ipek YouTube kanalını takip etmeni öneririm. Linux ile ilgili aradığım çoğu bilgiyi kanalda bulabilirsin.

Linux benim çok hoşuma giden bir işletim sistemi. Bir sürü dağıtımlar var ve hepsi birbirinden güzel. Ancak ben oyuncuyum. Linux'dan oyun oynamak biraz sıkıntılı. Başlamak için ne yapmam lazım?

İndirip kurman gerekli öncelikle. Girdiğin işletim sisteminin Windows'tan farklı olduğunu ayrılan noktaları olduğunu kabullenmek gerekli. Bir sorunla karşılaşınca pes etmeyip araştırman çözüm denemen gerekli. Bu çözümleri de boş boş girmek yerine anlamaya çalışırsan Linux'a çok kısa sürede alışırsın.

Geri
Yukarı