iPhone önerisi

Android tarafında ne önerirsiniz? Samsung dışında marka almak istemiyorum. S serisi cihazdan başka cihazlarada yönelmek istemiyorum.

1 1.5 ay önce anneme A34 almıştım 11000 TL gibi bir fiyata büyük ihtimalle artmıştır ama annem çok memnun bende biraz kurcaladım bakabilirsin eğer biraz daha düşsün istersen A33.

1000 TL daha koy bunu kaçırma.
Hocam desteği yakın zamanda bitecek diye duymuştum

1 1.5 ay önce anneme A34 almıştım 11000 TL gibi bir fiyata büyük ihtimalle artmıştır ama annem çok memnun bende biraz kurcaladım bakabilirsin eğer biraz daha düşsün istersen A33.

S serisi dışında istemiyorsa en ucuz sıfır S bu.

Desteği bitecek ama performans farkı var o fiyattakilere göre.

Desteği bitecek ama performans farkı var o fiyattakilere göre.

Desteği bitmiş galiba aşırı bir performans farkı olacağını sanmıyorum büyük oyunlar dışında A34 üzmez bence daha uzun desteği olduğunuda düşünürsek bataryası ve RAM'inin yüksekliği kameranın daha iyi olması gibi şeyler var S20 FE galiba 240hzymiş A34 120 olmalı aşırı bir fark yaşamzsın 90Hz bile gayet yeterli yine sana kalmış.

Desteği bitmiş galiba aşırı bir performans farkı olacağını sanmıyorum büyük oyunlar dışında A34 üzmez bence daha uzun desteği olduğunuda düşünürsek bataryası ve RAM'inin yüksekliği kameranın daha iyi olması gibi şeyler var S20 FE galiba 240hzymiş A34 120 olmalı aşırı bir fark yaşamzsın 90Hz bile gayet yeterli yine sana kalmış.

S20FE 120Hz. Oyun oynayacaksa eğer hissedilir farklar oluyor. Normal kullanım için batarya ve güncellik açısından A34 alınabilir.

İlla iPhone istiyorsan ve fazla para da vermek istemiyorsan iPhone 11 alırsın, 64 GB depolamanın tadını çıkarırsın artık. Bütçe belirtmemişsin, sana önerilen iPhone'ların eksilerini ve artılarını yazacağım.
iPhone 11:
Kendisi iPhone serisinin son yıllarda bayağı satan bir serisi.
Eksileri:
-IPS LCD ekran ve dev çentik. Ayrıca HD+.
-64 GB bile 23000 bandında geziyor, 64 GB 2023 yılında neye yetecek? 128 alacaksın mecbur. O da 24700 bandında geziyor.
-Bataryası 2023'e göre yetersiz.
-Kesinlikle f/p değil.
-4 senelik cihaz. Güncelleme desteğinin bitmesine az kaldı.
Artıları:
-Kamera. Kamerası hala mükemmel derecede, iPhone serisinin yılına göre en iyi kameraya sahip cihazı.
-İşlemci. Performans hala iyi, birkaç seneye ne olur bilemem ama şuan bir problem yok.
iPhone 12:
iPhone'un yalnız evladı. İnsanların telefonlarına çok dikkat ederim, gördüğüm en az iPhone iPhone 12. Cidden az sayıda insanda gördüm.
Artıları:
-5G desteği.
-Daha güncel bir cihaz ancak önümüzdeki sene o da eskiyecek.
-OLED ekran.
Eksileri:
-Fiyatı fazla pahalı. 30000 TL gibi fiyatlardan bahsediyoruz 64 GB hafıza, neyine yetecek?
-Çentik. Çentik iPhone 11 ile aynı. Sorun etmezsen sıkıntı yok.
iPhone 13:
Bana göre bütçe varsa alınması en uygun telefon.
Artıları:
-Güncel bir cihaz.
-Kamerası mükemmel.
-Performansı mükemmel.
-Bataryası daha dayanıklı.
Eksileri:
-120 hz yok. Apple cidden bu konuda çok saçma davrandı. Böyle premium bir telefonda 120hz olmaması çok saçma.

Çok özür diliyorum, yazarken süre geçmiş.

Arkadaşlar XS Max veya kuzenimin 11'ini alacağım. Hangisinin bataryası iyi? Ya da sırf ekranı için XS Max alınır mı?

Geri
Yukarı