iPhone pil sağlığını nasıl düşürülür?

Basit ve düz bir mantıkla Apple sitesinde yazana göre "Piliniz 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin %80'ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır." şeklinde. Yüzde 1 için 25 döngü gerekecektir ki bahsettiğiniz gibi sorunluysa daha hızlı olur.

3 hafta dolmuş.

Artı olarak herhangi bir arıza çıktığında anında iade ve değişim talep ediyor zaten firma. Aynı sorunu yaşadım 1 ay içinde ve değişim yapmışlardı. Yani boşa uğraşmasına gerek yok. Yok olmaz cart curt edene de Apple politikasını atsın ve Apple ürünü satmasın.

2 yıllık garanti, arızalı bir pil için servis işlemlerini de kapsar.

Kaynak: Piller - Servis ve Geri Dönüşüm.

Birebir yaşadığım için bu kadar açık ve net konuşuyorum. Pil sağlığın pili yakmadıktan sonra düşüş yaşasa bile anında onarım veya değişim hakkın var.

Ekstra olarak Türkiye'deki satıcılar kurnazlık yapmıyorsa ben bir şey bilmiyorum.

Benim de bildiğim kadarıyla firmanın sana düşür getir alalım deme hakkı yok. Satıcıyı Apple'a şikayet et. Trendyol'dan falan mı aldın?

Telefon alev alsın diye güncelleme yap veya alev aldıran oyunlar oyna. Sonra arkana yaslan...

Hocam PUBG de 3 gündür deniyorum düşmüyor. Önerdiğiniz oyun var mı?

Müzik dinleyip grafikleri yoğun olan bir oyun oynayın.

3 gündür deniyorum. Yoğun grafikli oyun öneriniz var mı?

Şarjı 100 yap 0 indir bunu tekrarla şarjda da oynayabilirsin bunları yap yeter.

Bunu bir deneyeyim.

Parlaklığı Full yap ekran zaman aşımını 5 saate veya sonsuza al. Bunları yaparken telefon şarjda olsun ve Bluetooth, Wi-Fi hücresel veri hepsi açık olsun.

2-3 gündür deniyorum performans kaybı pil kaybı vs aynı hatta üstüne dandik kablo adaptör ile şarj etmeme rağmen şarj alıyor.

Benim de bildiğim kadarıyla firmanın sana düşür getir alalım deme hakkı yok. Satıcıyı Apple'a şikayet et. Trendyol'dan falan mı aldın?
Hayır normal mağazadan

Artı olarak herhangi bir arıza çıktığında anında iade ve değişim talep ediyor zaten firma. Aynı sorunu yaşadım 1 ay içinde ve değişim yapmışlardı. Yani boşa uğraşmasına gerek yok. Yok olmaz cart curt edene de Apple politikasını atsın ve Apple ürünü satmasın.

2 yıllık garanti, arızalı bir pil için servis işlemlerini de kapsar.

Kaynak: Piller - Servis ve Geri Dönüşüm.

Birebir yaşadığım için bu kadar açık ve net konuşuyorum. Pil sağlığın pili yakmadıktan sonra düşüş yaşasa bile anında onarım veya değişim hakkın var.

Ekstra olarak Türkiye'deki satıcılar kurnazlık yapmıyorsa ben bir şey bilmiyorum.

Garantisiz cihaz hocam, yurt dışından aldım.

Merhaba arkadaşlar, 3 hafta önce aldığım iPhone XS pil sorunlu çıktı 3 haftada %100'den %93'e indi satıcı firma herhangi bir sorun olmadığını eğer 1 hafta içerisinde %1 daha düşerse (%92'ye) direkt cihaz değişimi yapacaklarını söylediler.

Pil sağlığını 5 günde %93'dan 92'ye nasıl düşürebilirim?

(1 hafta sonra uzun süreli bir yolculuğa çıkacağım gitmeden telefonu değiştirmek istiyorum, hem 1 ay sonra düşerse tekrardan sorun olmadığını veya kullanıcı hatası olduğunu söyleyecekler)

Şarjı %1'e indir sonra şarja tak PUBG'yi aç açabildiğin en yüksek ayarlarda oyna düşer.

Hocam PUBG de 3 gündür deniyorum düşmüyor. Önerdiğiniz oyun var mı?

3 gündür deniyorum. Yoğun grafikli oyun öneriniz var mı?

Bunu bir deneyeyim.

2-3 gündür deniyorum performans kaybı pil kaybı vs aynı hatta üstüne dandik kablo adaptör ile şarj etmeme rağmen şarj alıyor.

Hayır normal mağazadan.

Garantisiz cihaz hocam, yurt dışından aldım.

Dandik adaptörden yapsanız daha iyi olur.

1. 1 Hafta da o cihazın pil sağlığının %7 inmesi normal değil hocam. Satıcı firma sorun olmadığını demiş ya.

2. Koşulsuz, Şartsız 14 gün içinde o cihazı iade etme hakkın var. Git iade et. Etmiyorlarsa şikayet falan edebilirsin.

Pil sağlığını düşürmek istiyorsan da Bluetooh, Mobil Veri, Wi-Fi falan açıkken şarjda oyun oyna. Telefon ısınsın önce bir. Sonra akşam YouTube vaya Netflix'den Video / Film falan aç sabaha kadar oynamasına izin ver. Birkaç gün içinde düşebilir. Telefonu da güncelle. Üstüne uygulamalarını da aynı anda güncelle ki telefon az daha ısınsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı