iPhone şarj adaptörü orjinallik nasıl anlaşılır?

MeteSamil0

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, iPhone XS Max cihazımı şarj ederken kullandığım adaptör orjinaldi. Arkadaşım evime geldi ve adaptörler karıştı şu anda 2 adet adaptör var bir tanesi büyük ihtimalle sahte. Telefonumu sahte cihazla şarj edip bataryasını öldürmek istemiyorum. Nasıl anlayabilirim hangisinin orijinal hangisinin çakma olduğunu? Fotoğraflarını ekleyeyim ama fotoğraftan anlaşılır mı bilemem.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Dediğim gibi fotoğraftan anlaşılmayabilir bakmam gereken noktalari söylerseniz sevinirim.
Ek olarak sahte şarj cihazları dendiği gibi bataryayı öldürüyor ya da çok zarar veriyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, iPhone XS Max cihazımı şarj ederken kullandığım adaptör orjinaldi. Arkadaşım evime geldi ve adaptörler karıştı şu anda 2 adet adaptör var bir tanesi büyük ihtimalle sahte. Telefonumu sahte cihazla şarj edip bataryasını öldürmek istemiyorum. Nasıl anlayabilirim hangisinin orijinal hangisinin çakma olduğunu? Fotoğraflarını ekleyeyim ama fotoğraftan anlaşılır mı bilemem.

Eki Görüntüle 786233

Eki Görüntüle 786235

Eki Görüntüle 786236

Eki Görüntüle 786237

Dediğim gibi fotoğraftan anlaşılmayabilir bakmam gereken noktalari söylerseniz sevinirim.
Ek olarak sahte şarj cihazları dendiği gibi bataryayı öldürüyor ya da çok zarar veriyor mu?

Telefoncu anlar.

Tam karşıdan düz bir fotoğraf yok.
Orijinal Apple adaptörün bir priz ucu biraz açılı durur. 2 uçta düz durmaz.

İç kısmında Apple logosu olması lazım hocam durun bulabilirsem fotoğraf atıcam.
Eki Görüntüle 786261
İki çıkıntının ortasındaki yazılar. O çıkıntıların ismini bilmiyorum hocam. Apple logosu olması lazım.
Neredeyse bütün çakma adaptörlerde Apple logosu var zaten. Trendyol’da 25 - 30 liraya satılan adaptörlerde de Apple logosu var, Apple kutusu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı