iPhone Satmak Güvenli midir?

Maydanoz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 3 senedir kullandığım iPhone 6S cihazımı satmak istiyorum ama kafama takılan bir durum var. Telefonu sıfırlasam bile bazı uygulamalar yardımıyla başta fotoğraflar olmak üzere kişisel verilerimin geri getirilebileceğini öğrendim. Böyle bir risk var mıdır? Varsa bunu engellemenin bir yolu var mıdır? Bu konudan emin olamazsam telefon değiştirmekten vazgeçeceğim sanırım.

İkinci el ürün satmaktan hep bu yüzden çekinmişimdir. Satış yapacağım kişi sanki kötü biri olacak ve önemli bilgilerime ulaşıp bana zarar verecekmiş gibi bir hisse kapılıyorum. Sanırım biraz rahat olmak gerekiyor bu işte. Ama kişilik meselesi, herkes aynı olmayabilir. Kim ne derse desin insanın içinde hep bir kuşku oluyor böyle durumlarda. 😀

Telefona format atın ve satın. Bu kadar pimpirikli olursanız ömrünüz kısa olur. Kim niye uğraşsın sizin resimlerinizle 😌
Fabrika ayarlarına döndürün sonra rami çıkartıp takın birdaha o uygulamaları deneyin oluyor mu?
Rami çıkartıp takmak mı?😮😁

Evet belki işe yarar. Belki çıkarılıp takıldığı için telefondan gider veriler.
RAM çıkarmanın imkansız olduğunu bilmiyorsunuz galiba. Arkadaş cep telefonundan bahsetmekte.

Kesin olmayan bilgileri "Belki" kullanarak insanları yanlış yönlendirmeyin.
Arkadaşlar 3 senedir kullandığım iPhone 6S cihazımı satmak istiyorum ama kafama takılan bir durum var. Telefonu sıfırlasam bile bazı uygulamalar yardımıyla başta fotoğraflar olmak üzere kişisel verilerimin geri getirilebileceğini öğrendim. Böyle bir risk var mıdır? Varsa bunu engellemenin bir yolu var mıdır? Bu konudan emin olamazsam telefon değiştirmekten vazgeçeceğim sanırım.
iCloud hesabınızı silerseniz geri getiremeyecektir. Başka bir yerde bilgiler saklanmıyor.

Fabrika ayarlarına döndürün sonra RAM'i çıkartıp takın bir daha o uygulamaları deneyin oluyor mu?
Anakartı da asitle eritelim ne olur ne olmaz diye.
Sıfırlama sonrası herhangi bir verinin geri gelebileceğini sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı