Çözüldü iPhone SE 2 kendi kendine kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sola

Hectopat
Daha fazla  
İyi Sosyaller. Cihaz ekranı kilitleyip masanın üstüne koyduktan sonra kendi kendine kapanıyor. Hiçbir şekilde tepki vermiyor, şarja taksam dahi tepkisiz kalıyor. Telefonu açmanın tek yolu restart atmaya zorlamak (ses açmaya bas çek, ses kısmaya bas çek, logo gelene kadar cihazı açma tuşuna bas). Bunu günde 2-4 defa yapıyor. Sebebi nedir?

Çözüm
Yakınlarda bir telefoncu da aynısını söylemişti cihaz sıfır dediğimde istersen 20 dakikaya yaparım ama garantiye gönder demişti. Belki yazılımsal çözülebilecek bir sorundur umudu ile konu açmıştım, yanıtlarınız için teşekkürler.

Evet son sürüm güncel.
iTunes üzerinden backup alıp temiz bir iOS kurulumu yapın. Bir süre bu şekilde test edin sorunlar devam ediyorsa daha önce belirttiğim gibi batarya veya donanımsal başka bir sorun vardır.
İyi sosyaller. Cihaz ekranı kilitleyip masanın üstüne koyduktan sonra kendi kendine kapanıyor. Hiçbir şekilde tepki vermiyor, şarja taksam dahi tepkisiz kalıyor. Telefonu açmanın tek yolu restart atmaya zorlamak (ses açmaya bas çek, ses kısmaya bas çek, logo gelene kadar cihazı açma tuşuna bas). Bunu günde 2-4 defa yapıyor. Sebebi nedir?

Donanımsal da olabilir yazılımsalda. Yedeklerin varsa sıfırlamanı tavsiye ediyorum hâlâ devem ederse garantiye yollarsın.

Cihaz fiziki bir hasar almadıysa yüksek ihtimal batarya kaynaklı olabilir.
Yakınlarda bir telefoncu da aynısını söylemişti cihaz sıfır dediğimde istersen 20 dakikaya yaparım ama garantiye gönder demişti. Belki yazılımsal çözülebilecek bir sorundur umudu ile konu açmıştım, yanıtlarınız için teşekkürler.

iOS 16 yükledin mi?
Evet son sürüm güncel.

Evet son sürüm güncel.
iTunes üzerinden backup alıp temiz bir iOS kurulumu yapın. Bir süre bu şekilde test edin sorunlar devam ediyorsa daha önce belirttiğim gibi batarya veya donanımsal başka bir sorun vardır.

Çözüm

Evet son sürüm güncel.

iOS 16'nın birçok sorunu var büyük ihtimalle güncellerken sorun oluşmuştur sıfırla sıfırladıktan sonra devam ederse hiç uğraşma garantisi varsa değişim iste ya da sıfır cihaz iste.

Tamamdır tekrardan teşekkürler. iTunes üzerinden temiz kurulum yaptıktan sonra son durumu buradan paylaşırım, aynı sorunu yaşayanlar yararlanabilir.
+ Aynı sorunu yaşayanlar için tekrardan belirteyim, geçici çözüm "Ses açma tuşuna bas-çek, Ses kısma tuşuna bas-çek, Logo gelene kadar kilit düğmesini basılı tut(biraz uzun sürüyor)" +

Cihaz ios 16.0.2 sürümünü çalıştırıyormuş. iTunes üzerinden 16.1.1 sürümüne geçtikten sonra sorun düzeldi. Hatta günde 2 defa şarj ettiğim telefon, tek şarj ile normal kullanımda 1,5 günü zorlamaya başladı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı