iPhone SE 2 vs Xiaomi Mi 10t Pro vs Huawei P40

savraynn

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, iPhone 8 kullanıcısıyım ve ramazan sonu başlıktaki 3 modelden birisini alacağım. Yıllardır iOS kullanıcısı olduğum için gönlüm SE 2020'den yana fakat artık powerbank ile gezmekten de bir nevi bunaldım. Telefonu genelde fotoğraf ve video çekimi, sosyal medyada gezinmek için kullanıyorum. İzlediğim incelemeler sonucu P40'ın kamerası yakınlaştırmalarda en az kalite kaybını yapıyor o konuda P40 PRO kadar olmasa da bayağı iddialı ayrıca renklerde gerçeğe çok yakın, SE 2 resim ve videolarda renk konusunda beni en cezbeden telefon diğerlerine nispeten ve aralarında en az renk patlaması yaşatan cihaz sanırım. Gece modunun olmaması tabii hoş değil fakat neuralacağım ile güzel sonuçlar çıkacağını düşünüyorum. Mi 10t Pro'ya gelirsek sağlam işlemcisi güzel şarjı yüksek Hz ekranı vs. gayet güzel ama kamera konusunda çekilen resimlere baktığımda karanlık bölgeleri fazla aydınlatamadığını ve resimlerin kontrastının fazla olduğunu gördüm. Ayrıca P40 ile olan bir kamera karşılaştırmasında gece modunda dediğim gibi birçok bölgeyi karanlık bırakıyor ama resmin kalitesi olsun videonun kalitesi olsun hoş gözüküyor.
Benim gördüklerim, düşüncelerim bunlar sizlerin de görüşleri benim için önemli şimdiden teşekkür ediyorum. (lütfen farklı modeller önermeyin bütçem belli, bunlarda kararlıyım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeye göre XR da düşünülebilir. Bence powerbank ile gezmekten bıktıysanız MI10t Pro'ya da P40 alın. P40'ın Google ile sorunlar var o yüzden biraz sıkıntı. POCO F2 Pro da düşünebilirsiniz.

S20 FE de bakılabilir. Ancak MI10t Pro'ya da POCO F2 Pro en iyi seçenek olacaktır.

Geri
Yukarı