iPhone SE (2020) 64 GB vs diğer tüm telefonlar

granitema

Decapat
Arkadaşlar merhaba öncelikle şunu belirtmek isterim ki 5 yıldır iPhone 6 16 GB kullanıyorum. Beni çok iyi idare etti. Herhangi bir sorun yaşamadım. 3. yıldan itibaren yavaşlamaları net hissettim. Şimdi ise yeni telefon almamın vaktinin geldiğini düşünüyorum. Sık telefon değiştiren biri olmamamdan kaynaklı yeni alacağım telefonu da bir 5 yıl daha kullanmayı planlıyorum. 2 aydır kafamdaki telefon 2020 iPhone SE idi ancak bugün görünce 128 GB kocaman ekranlı 3-4 kameralı Android telefonların 2K-4K TL arasında olduğunu görünce kafam çok karıştı. Benim önceliklerim:

1- Performans (işlemci, RAM)
2- Hoparlör kalitesi (iPhone 11 Pro Max'ten bir şarkıyı dinleyip resmen büyülenmiştim.)
3- Kamera (iPhone SE'nin ön kamerası 8 MP ve bana 1.2 MP kalitedeki iPhone 6'dan bile çok şikayet etmedim.)
Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
5 senedir Iphone SE kullanıyorum. Ben de 2020 modelini almayı düşünüyorum. Bence en iyi tercih olacaktır. Iphone rahatlığı ve kalitesi diye bir gerçek var. Android’e geçmeyi düşünmeyin bile. Kocaman ekran, 3-4 kamera var ama çektiği fotoğraf kaliteleri ortada. Elimdeki eski seri SE bile hala taş çıkarır birçok Android telefona.

Cevaplarınıza çok teşekkür ederim. Android hayatım boyunca hep beni şüphede bıraktı. Gerek telefon gerekse tablet. iPad'im 6 yıl bitecek hala on numara. Ayrıca bu video da:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

öncelik benim için cpu ve speaker olduğundan beni yeteri kadar cezbetti. Kamera benim için arka planda ama şimdi kamera testi kıyaslamasını da izleyeceğim.

Genel tasarımı ve bataryası dışında neredeyse hiçbir eksisi yok.

1. Performans olarak şuanda dünyadaki en güçlü telefon.
2. Pro Max kadar iyi olmasa da fena olmayan stereo hoparlörleri var.
3. Android'deki 3-4 kameralı telefonlardan daha iyi fotoğraf çekiyor.

Arkadaşımın zamanında 7000 TL'ye aldığı Galaxy Note 9'u ile benim daha yeni aldığım SE'm ile ufak çaplı bir karşılaştırma yaptık neredeyse her yönden SE önde üstüne üstlük 5 sene yazılım desteği de var tek eksisi batarya ve ekran boyutu (ben telefonu gündelik kullanımla 2 gün kullanabiliyorum)

iPhone 7’den SE 2020’ye geçmiş biri olarak performansta bu fiyata daha iyisini bulamazsınız. Kamera kalitesi olarak da 3-4 kameralı aynı fiyat aralığındaki Android telefonlardan çok daha iyi. Hoparlörü 7’den fark edilebilir şekilde daha iyi geldi bana memnunum yani. Cihazın tek eksisi batarya benim için. iPhone 8 ile aynı pil ömrüne sahip. Pil biraz daha iyi olsaydı çok iyi olurdu ama bu haliyle de harika bir cihaz.

5 yıl önce çıkan hangi Android telefon sizi şu ana kadar idare edebilirdi hocam? Bugün alacağınız hangi Android telefon sizi 5 yıl götürebilecek? Kaç yıl yazılım güncellemesi alacak? İPhone SE bana daha mantıklı geliyor.
Samsung A8 2016 kullanıyorum 5. seneye gireceğiz.
Telefonu tertemiz kullandım ne çatlak ne de yavaşlama var sadece parmak okuyucusu biraz bozuldu ama kapa aç yapınca düzeliyor.
Android telefonlarda çok rahat 5 yıl götürebiliyor.
Tamamen kullanıcının isteklerine ve kullanımına bağlı.

Geri
Yukarı