Çözüldü iPhone SE 2020 kamera açınca kameradan ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Telefonu yazın 2. el almıştım ilk 2 ay falan sorun yoktu sonra kamerayı açınca çıt diye ses geldiğini fark ettim. Bazen kesiliyor hiç gelmiyor sonra tekrar gelmeye başlıyor. Son sürüm güncel yani. Sesin tam olarak nereden geldiğini anlayamadım ya arka kameradan ya da ön kameradan geliyor ses. Garantisi hala var ama servis çok uzakta ve ayrıca garanti kapsamına giriyor mu? Ve telefonun performansına etkisi olur mu? Ömrünü falan kısaltır mı? Uzun vadede sorun çıkarır mı?

Çözüm
2 sene önce sıfır aldığım SE2020 modelde de bu durum var. Bu ses bir arıza göstergesi değil. Kamera uygulamasını açtığınızda kamera önündeki mercek kalibrasyonu çalışıyor. Ses o olayın sesi. Her zaman gelmez bazı durumlarda hiç duymazsınız bile.
2 sene önce sıfır aldığım SE2020 modelde de bu durum var. Bu ses bir arıza göstergesi değil. Kamera uygulamasını açtığınızda kamera önündeki mercek kalibrasyonu çalışıyor. Ses o olayın sesi. Her zaman gelmez bazı durumlarda hiç duymazsınız bile.

Düzeltilmez mi? Sorun olmasa bile rahatsız ediyor ses.

Geri
Yukarı