iPhone SE 2020 vs iPhone 7 Plus

ImToretto

Hectopat
Yer
Bursa
Selamlar konumuzu başlıkta belirttim.
Az çok bu konuya hakimim fakat bir de sizlere danışayım dedim.
iPhone 7 Plus'ı neden istiyorum çünkü batarya olarak SE'den daha iyi ekran boyutu olarak daha büyük.
Fakat bildiğiniz gibi Apple 5 yıl sonra sürüm desteğini cihazlardan çekiyor. Bu yüzden bu telefon bana tahminimce 2 sene daha dayanır gibime geliyor. iOS 17'ye kadar.
iPhone SE'ye gelirsek daha iyi bir telefon, daha yeni. Fakat Burada'da pil sorunu önüme çıkıyor. Ekran boyutu aşırı önemli değil ama büyük ekran biraz daha tercihim.
Telefonu kullanma şeklimde şu şekilde.
Kendi evimde isem; WhatsApp Instagram Snapchat vs. sosyal medya uygulamaları için kullanıyorum. (Wi-Fi'ya bağlı oluyorum coğunlukla.)
2. evimde isem; sosyal medya uygulamaları ve mobil Legends oynuyorum. Ortalama 6 7 saat mobil Legends oynuyorum. (mobil veri üzerinden çoğunlukla.)

Aşağıya ekran sürelerimi bıraktım sizce benim için hangisi daha mantıklı?
1. Görsel kendi evimde.
2. Görsel 2. evde.

Dosya Ekleri

• evde1.jpg
    evde1.jpg
    40,5 KB · Görüntüleme: 59
  • 2.ev2.jpg
    2.ev2.jpg
    38,9 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar konumuzu başlıkta belirttim.
Az çok bu konuya hakimim fakat bir de sizlere danışayım dedim.
iPhone 7 Plus'ı neden istiyorum çünkü batarya olarak SE'den daha iyi ekran boyutu olarak daha büyük.
Fakat bildiğiniz gibi Apple 5 yıl sonra sürüm desteğini cihazlardan çekiyor. Bu yüzden bu telefon bana tahminimce 2 sene daha dayanır gibime geliyor. iOS 17'ye kadar.
iPhone SE'ye gelirsek daha iyi bir telefon, daha yeni. Fakat Burada'da pil sorunu önüme çıkıyor. Ekran boyutu aşırı önemli değil ama büyük ekran biraz daha tercihim.
Telefonu kullanma şeklimde şu şekilde.
Kendi evimde isem; WhatsApp Instagram Snapchat vs. sosyal medya uygulamaları için kullanıyorum. (Wi-Fi'ya bağlı oluyorum coğunlukla.)
2. evimde isem; sosyal medya uygulamaları ve mobil Legends oynuyorum. Ortalama 6 7 saat mobil Legends oynuyorum. (mobil veri üzerinden çoğunlukla.)

Aşağıya ekran sürelerimi bıraktım sizce benim için hangisi daha mantıklı?
1. Görsel kendi evimde.
2. Görsel 2. evde.

Anlattığınız durumlar bireysel olarak sizi 7'ye itmiş olsa da SE 2020 önerim olur.
Batarya abartıldığı kadar kötü değil. Ekran boyutu çözünürlüğü, telefonun çalışması Apple tarafından bataryaya göre düzenlenmiş. 7 kadar performanslı bir batarya sunacağını düşünmekteyim.
Yani SE 2020 ve Technopat Sosyal'i tanıdıysam %90' (konuya cevap verenlerin) SE 2020'yi önerecekler. Bence şimdiden hayırlı olsun SE 2020'den şaşmayın.

Anlattığınız durumlar bireysel olarak sizi 7'ye itmiş olsa da SE 2020 önerim olur.
Batarya bartıldığı kadar kötü değil. Ekran boyutu çözünürlüğü, telefonun çalışması Apple tarafından bataryaya göre düzenlenmiş. 7 kadar performanslı bir batarya sunacağını düşünmekteyim.
Yani SE 2020 ve Technopat Sosyal'i tanıdıysam %90' (konuya cevap verenlerin) SE 2020'yi önerecekler. Bence şimdiden hayırlı olsun SE 2020'den şaşmayın.

Değerli cevabınız için teşekkür ederim.

SE aldım 2 ay önce. Şarjı oyun oynamazsam 2 gün gidiyor, bir de bilgi işlemde çalışıyorum. Durmadan not al, internete bak falan yine de iyi dayandığını düşünüyorum. Benim de boyut takıntım vardı. Şimdiki telefonlar neredeyse eline sığmıyor, hem küçük diye aldım hem de bir kere de iOS deneyeyim diye. Ben bayıldım açıkçası tavsiye ederim diyeceğim de iPhone aga bu adamlar yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
SE aldım 2 ay önce. Şarjı oyun oynamazsam 2 gün gidiyor, bir de bilgi işlemde çalışıyorum. Durmadan not al, internete bak falan yine de iyi dayandığını düşünüyorum. Benim de boyut takıntım vardı. Şimdiki telefonlar neredeyse eline sığmıyor, hem küçük diye aldım hem de bir kere de iOS deneyeyim diye. Ben bayıldım açıkçası tavsiye ederim diyeceğim de iPhone aga bu adamlar yapıyor.

Teşekkürler reis. Almayı düşünüyorum.

Bari SE 2020 modelinin bataryasını övmeyin ya. Bu fanatikliği bırakın, illa aldığı ürünü gereksiz yere övecek bir kitle var. Kendinizi komik duruma düşürmeyin.

Kimi ima ettiğinizi direkt belirtseniz, karşı tarafta geçerli bir sebebi olduğu takdirde; bunu sunabilir mesela? Beni mi kastettiniz, kararsız kaldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı