iPhone SE 2020 vs iPhone XS vs iPhone XR

m3rtaras

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese. 7 maksimum 8 bin TL bütçem var. İkinci el temiz bir iPhone alacağım beni 3 yıl kadar götürmesi gerekiyor. Aklımda 2-3 telefon modeli var yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. iPhone SE2020 bu telefon işlemcisi ve kamerasıyla beni cezbediyor ancak eski ve küçük bir ekranı olması gözümü korkutuyor acaba pişman olur muyum diye çünkü birazcık etrafın da ne düşündüğünü önemseyen bir insanım ancak bu fiyata aralarındaki en performanslı ve başarılı bu telefon gibi duruyor.
  2. iPhone XS bu telefonun da ekranı ve kasası beni benden alıyor çok başarılı bir ekranı var ekran kasa oranı olarak da mükemmel ancak A12 işlemci kullanması ve iPhone 11'den 1 sene önceki model olduğu için kamerada vs. çok fark yaşar mıyım ileride problem olur mu diye düşünüyorum.
  3. iPhone XR: Bu telefon da ön kasa olarak iPhone 11 kullanıyor işlemcisi vs. XS ile aynı diye biliyorum çok fazla araştırmadım.

Bana tercih yapmamda yardımcı olursanız veya bu fiyatlara alınması daha mantıklı olan bir Apple ürünü önerirseniz çok memnun olurum. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
XS > SE 2020 > XR

SE 2020, donanım olarak XR'den üstün. Kamera sayısı olarak eşitler. Ekran paneli olarak da eşitler. Yani sadece ekranı büyük diye tercih edilmesi mantıksız.

XS hem ekran boyutu olarak (SE 2020 için geçerli.), hem batarya olarak, hem kamera olarak (çoklu kamera) hem de panel türü olarak XR ve SE 2020'den daha avantajlı. Tek eksisi SE 2020'de bulunan A13'e karşın A12 bulundurması. Bu da o kadar süper bir eksi sayılmaz.

Geri
Yukarı