iPhone SE 3. nesil alınır mı?

iPhone 11 daha iyi olur batarya ömrü açısından. İllaki güncel işlemci olsun dersen SE 3 tabiki.
İzlediğim testlere göre iPhone 11 ve SE 3'ün bataryaları aynı süre dayanıyor. Ayrıca 11 çok çirkin geliyor gözüme.
Sebebini yazabilir misiniz? Tasarımı benim için sorun değil. Hep liseden beri bu kasa iPhone kullanmak istemişimdir. Hatta pilinin güzel olacağından emin olsam SE 1.nesil bile alırdım.
Alınmaz kasa olarak artık eski bir cihaz küçük boyutlu alabileceğin en iyi cihaz o fiyat bandında s22 daha çıkarım diyorsan s23
Hocam, S22 pil ömrü açısından SE3'ten de beter. Ayrıca o kadar para verdikten sonra Android kullanmak istemiyorum artık. Misal geçen gün Google Maps ile bir yere gidecektim ancak telefon konumumu tespit edene kadar otobüs geçti gitti bile. Amiral gemisi ile orta düzey arasında fark olması pek doğal olabilir ama artık bu tarz şeylerle uğraşmak istemiyorum.
Senaryonuza göre alınır. Kendim de SE 3 kullanıyorum. Bu sıralar boşta olduğum için telefonda sosyal medyayı aşırı derece uzun kullanıyorum. Fakat gün sonunda %35 şarj kalıyor. Oyun oynamıyorum. İkinci el 12 bin liraya %99 pil ile almıştım.
Ben sıfır 128 GB alacağım. Aslında gönlümden 13 Mini geçiyordu ama o kadar arttıramam bütçemi.
Bu senaryoda üzmez ancak ideal değil tabii ki.
İdeal olmamasının sebebi nedir?
dostum s22 ve se 3ü bir karşılaştır derm bouyt olarak yakıncihazlar ve s22 modern bir telefon se 3e göre bataryada sıkıntı çekersin s22 bi nebze daha iyi olur ve artık o güvenliksiz android olayı bitti samsungda knox var ve kendi virüs taraması var

a13 kullanıyorum se3ün fiyatının 1/3ünden daha az 5000 mAh plim var 2 gün bile yeter bana
Hocam, maalesef aynı şey olmuyor. Her şey pil değil ki. Kalite ve güvenilirlik de önemli.
Güvenlik isteyen Android kullanmalı bu arada, açık kaynak sistem kapalı kaynağı her zaman çiğ çiğ yer.
Haklı olabilirsiniz fakat geçenlerde hiçbir uygulama yüklememe rağmen Chrome'deki başlangıç sayfasının kendiliğinden değişmesi bile kıllandırdı beni. Zira telefonumda hiç korsan uygulama dahi yok.

Hocam tercih meselesi. A13 istiyorsa pek tabi alabilir.
iphone se serisi artık mantıklı bir cihaz değil bence tr eonomisinde iphone almak çok sama 3 ay önce iphone diye tutturdum çok da para harcamak istemedim idarelik kullanacaktım 6s aldım iade ettim 7 plus aldım batarya batırdı iade ettim aynı fiyata gittim a13 aldım dünya varmış be modern telefonar eski tasarımlardan net bir şekilde daha iyi ki kağıt üzerinde 7 plusın a13den daha güçlü olduğu gözükse bile a13 net ir şekilde daha iyi buradan anlayacağımız paranız yoksa iphone almayın buna se 3 se 2 de dahil

İzlediğim testlere göre iPhone 11 ve SE 3'ün bataryaları aynı süre dayanıyor. Ayrıca 11 çok çirkin geliyor gözüme.

Sebebini yazabilir misiniz? Tasarımı benim için sorun değil. Hep liseden beri bu kasa iPhone kullanmak istemişimdir. Hatta pilinin güzel olacağından emin olsam SE 1.nesil bile alırdım.

Hocam, S22 pil ömrü açısından SE3'ten de beter. Ayrıca o kadar para verdikten sonra Android kullanmak istemiyorum artık. Misal geçen gün Google Maps ile bir yere gidecektim ancak telefon konumumu tespit edene kadar otobüs geçti gitti bile. Amiral gemisi ile orta düzey arasında fark olması pek doğal olabilir ama artık bu tarz şeylerle uğraşmak istemiyorum.

Ben sıfır 128 GB alacağım. Aslında gönlümden 13 Mini geçiyordu ama o kadar arttıramam bütçemi.

İdeal olmamasının sebebi nedir?

Hocam, maalesef aynı şey olmuyor. Her şey pil değil ki. Kalite ve güvenilirlik de önemli.

Haklı olabilirsiniz fakat geçenlerde hiçbir uygulama yüklememe rağmen Chrome'deki başlangıç sayfasının kendiliğinden değişmesi bile kıllandırdı beni. Zira telefonumda hiç korsan uygulama dahi yok.
hocam ben 18000 tl verip de iphone 6 ile aynı bataryayı iphone 8 ile aynı kasayı amam s22 se3e göre modern bir tasarıma sahip ve kamerası daha iyi bence s22 daha mantıklı bir tercih ben android tarafının çok kötülendiğinii düşünüyorum 3 ay önce bende aynı fikirdeydim gm8 kullanıyordum android rezalet diyodum eli yüzü düzgün bir android telefon kullanmak size tr ekonomisinde android almanın ne kadar mantıklı olacağını kanıtlayacaktır ayrıca android dediğiniz sistem xiaominin rezalet miuindan ibaret değil samsungun arayüzü gayet güzel

Bana kalırsa sadece bataryası idi, sözümü geri alıyorum pratikte gayet iyiymiş 🙏
Tek atımlık kurşunum var. Ondan dolayı çok iyi araştırıp öyle almam lazım. Teşekkürler yorumunuz için.
hocam ben 18000 tl verip de iphone 6 ile aynı bataryayı iphone 8 ile aynı kasayı amam s22 se3e göre modern bir tasarıma sahip ve kamerası daha iyi bence s22 daha mantıklı bir tercih ben android tarafının çok kötülendiğinii düşünüyorum 3 ay önce bende aynı fikirdeydim gm8 kullanıyordum android rezalet diyodum eli yüzü düzgün bir android telefon kullanmak size tr ekonomisinde android almanın ne kadar mantıklı olacağını kanıtlayacaktır ayrıca android dediğiniz sistem xiaominin rezalet miuindan ibaret değil samsungun arayüzü gayet güzel
Ben de zaten Android alırsam Samsung alacağım. Artık MIUI kullanmak istemiyorum. Ancak S22 gerçekten sorunlu bir cihaz.

@@78501
Açıkçası bende bu kasayı bırakamıyorum. Aynı düşünüyor olabiliriz bende 13 mini düşünmüştüm ama telefon işlerim pek az olduğu için fiyatını gereksiz buldum. SE 3 iyi bir tercih oldu benim için.

@@nnan340
Hocam değişir kişiye göre. Geçici olarak 6s kullandım ve uzun kullandığım SE 1'den SE 3'e geçtim. Hiç birinde sorun yaşamadım. Benim avantajım 12 bine pil %99 sıfır gibi SE 3 bulmaktı sanırım.

@@78501
Açıkçası bende bu kasayı bırakamıyorum. Aynı düşünüyor olabiliriz bende 13 mini düşünmüştüm ama telefon işlerim pek az olduğu için fiyatını gereksiz buldum. SE 3 iyi bir tercih oldu benim için.

@@nnan340
Hocam değişir kişiye göre. Geçici olarak 6s kullandım ve uzun kullandığım SE 1'den SE 3'e geçtim. Hiç birinde sorun yaşamadım. Benim avantajım 12 bine pil %99 sıfır gibi SE 3 bulmaktı sanırım.
13 Mini halen gönlümde ancak %50 kadar fiyat farkı var. Dolayısıyla SE 3 daha mantıklı geliyor. Hem de en ucuz iPhone.

@@78501

@@nnan340
hocam şu an se3ün tasarımı kesinlikle kabul edilebilir değil ön taraf full ekran olsa şahane ama ön traf işi bitiriyor se 3 alacak arkadaş modern teknolojilerin bazılarından mahrum kalacak reeder da bile bulunan yüz tanımadan mahrum kalacak benim 5klık a13de bulunan geniş açıdan mahrum kalacak full ekrandn mahrum kalacak bunları göze almak lazım artık modern telefonlar almak lazım se 3 olmaz bence ve bu aradıklarınızın hepsi s22de var

13 Mini halen gönlümde ancak %50 kadar fiyat farkı var. Dolayısıyla SE 3 daha mantıklı geliyor. Hem de en ucuz iPhone.
3 ay öncesine kadar aynı düşüncedeydim se 2020 almayı planlıyodum

Merhaba. Bu ay içerisinde yeni bir telefona geçmeyi düşünüyorum. Bugüne kadar hiç iOS kullanmadım. Ancak büyük telefon modasından da ciddi bir şekilde bıktığım için artık iPhone SE modelini düşünüyorum. Tek korkum pil ömrü konusunda. Benim şu an kullandığım cihaz 5000 mAh pile sahipken iPhone SE yalnızca 2018 mAh pile sahip. Önümüzdeki sene mezun oluyorum ve nasip olursa avukat olarak kariyerime başlayacağım. Bundan dolayı güvenlik de benim için ön planda.
Telefonda kesinlikle oyun oynamıyorum. Günde 30-40 dakika kadar sosyal medyada takılıyorum ve yatmadan önce müzik dinliyorum. Günde 1-2 saat kadar da WhatsApp kullanıyorum. Bugüne kadar aldığım tüm telefonların pillerini de düzgün bir şekilde kullandım. Bu senaryoda iPhone SE'nin pili beni üzer mi? Kullanıcılar özellikle batarya konusundaki tecrübelerini yazarsa sevinirim.

SE 3'ün pili ilk aldığında memnun eder ama batarya sağlığı 90 ve altına indiğinde günde 2-3 sefer şarj edebilirsin. SE 3 yerine ikinci el 12 ya da 11 Pro alsan senin için daha iyi olur ama sen bilirsin.

SE 3'ün pili ilk aldığında memnun eder ama batarya sağlığı 90 ve altına indiğinde günde 2-3 sefer şarj edebilirsin. SE 3 yerine ikinci el 12 ya da 11 Pro alsan senin için daha iyi olur ama sen bilirsin.
İkinci ele karşı bir insanım ben. Hukuki açıdan sorunlar çıkabilir. Arkadaşımın pili %92'deymiş ancak benim senaryomda akşam şarja takmam yeterliymiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı