iPhone SE fiyatı düşer mi?

Joshiferxx

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni telefon almak istiyorum, büyük ihtimal haftaya alacağım bütçe 5000TL civarı, iPhone SE'yi bayağı beğendim sizce yeni IPhone'lerın çıkması fiyatında bir düşüş yaşatır mı?

Arkadaşlar yeni telefon almak istiyorum, büyük ihtimal haftaya alacağım bütçe 5000TL civarı, iPhone SE'yi bayağı beğendim sizce yeni IPhone'lerın çıkması fiyatında bir düşüş yaşatır mı?
Hayır Apple dolar fiyatında değişiklik yapmadı. Yani düşmez aksine zam bile gelebilir.

XR ve 11 fiyatları 100 dolar düşecek. SE fiyatında oynama yok.

Hayır Apple dolar fiyatında değişiklik yapmadı. Yani düşmez.

XR ve 11 fiyatları 100 dolar düşecek. SE fiyatında oynama yok.

Düşecek değil düştü. Yani tüm dünyada düştü iPhone 12 tanıtımıyla ama TR'de maalesef dolar yükseldiği için önceki belirlenen fiyata göre TR fiyatı değişmedi.

Senin cevabına ise düşmez hocam.

Türkiye'de teknolojik ürünün ne zaman fiyatının düştüğünü gördünüz :)

Merhaba, dolar bazında Apple fiyatı düşürse bile ülkemizde kur sürekli arttığı için indirimli ürünü daha pahalı alıyoruz. Buna en büyük örnek benim de kullandığım 2020 MacBook Air modelidir. Dolar bazında 2019 modelden daha ucuz olmasına karşın, 2019 modelden daha yüksek fiyatlara satın aldık.

Açıkçası ben SE modelini 5S'in çerçevesiz ekranlı hali olarak bekliyordum. Bütün Android'ler çerçevesiz ekran kullanırken Apple'ın işlemci açısından güncel fakat tasarım anlamında güncel olmaması üzmüştü beni. Beklediğim kısmen küçük ve çerçevesiz ekranlı telefon yeni duyurulan iPhone 12 mini oldu. Lakin Türkiye fiyatı olarak aşağı yukarı 8-9 bin TL'den satılması bekleniyormuş.
Bu durumda en mantıklı hareket iyi bir Android cihaza geçmek olacaktır diye düşünüyorum. En azından ben öyle düşünüyorum. Bir telefona 8-10K fiyatlar çok saçma bence.

Geri
Yukarı