iPhone SE vs iPhone 6?

İndirime gireceğini pek sanmıyorum. Girse bile 100-200₺ indirim olur.

İndirime gireceğini pek sanmıyorum. Girse bile 100-200₺ indirim olur.
Hocam öncelikle sorularıma cevap verip vakit ayırdığın için çok sağ ol. Kararımı verdim gibi. Şu anda iPhone 5 kullanıyorum ve Türkçe klavyeden çok şikayetçiyim. Ya iPhone 6 ya da 6S e bakacağım. Teşekkürler.

Hocam öncelikle sorularıma cevap verip vakit ayırdığın için çok sağ ol. Kararımı verdim gibi. Şu anda iPhone 5 kullanıyorum ve Türkçe klavyeden çok şikayetçiyim. Ya iPhone 6 ya da 6S e bakacağım. Teşekkürler.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu :). Ben de sizin gibi iPhone 5 maduruyum.

Öncelikle görüşün için sağ ol. iPhone SE'nin donanımı iPhone 6 ya kıyasla günlük kullanımda çok fark yaratır mı? Diğer dostlarımın da görüşlerini bekliyorum.

Günlük kullanımda fazla sıkıntı yaratmaz ama 6'ya oranla daha iyi bir model. Sadece ekranın biraz küçültülmüş ve 5'e uyarlanmış hali gibi düşün. Bana sorarsan ben SE veya 6 almaz en az 6s alırdım. İlla alacaksan ve ekran boyutu senin için önem arz etmiyorsa SE almalısın.

Günlük kullanımda fazla sıkıntı yaratmaz ama 6'ya oranla daha iyi bir model. Sadece ekranın biraz küçültülmüş ve 5'e uyarlanmış hali gibi düşün. Bana sorarsan ben SE veya 6 almaz en az 6s alırdım. İlla alacaksan ve ekran boyutu senin için önem arz etmiyorsa SE almalısın.
Yorumun için sağ ol hocam. Şu anda zaten iPhone 5 kullanıyorum ve küçük telefonları sevmiyorum. Teşekkürler.

Yorumun için sağ ol hocam. Şu anda zaten iPhone 5 kullanıyorum ve küçük telefonları sevmiyorum. Teşekkürler.

Kardeşim şimdi yanlış anlama ama demişsin ki "Zaten 5 kullanıyorum, küçük telefon sevmiyorum."
Peki konuyu neden açtın? :)
Bunun dışında 6 öneririm. 6S in 2 artısı var. Ram ve Kamera. Ram etkisini çok hissetmezsin ama kamerada hatırı sayılır derecede artış var.

Ben SE'nin günlük kullanımda 6'dan farklarını merak ettiğim için açtım bu konuyu. Aynı zamanda iki telefonu kıyaslamak için.

Ram etkisini çok hissetmezsin
Ben bu görüşünüze katılmıyorum. RAM çok önemli çoklu uygulama kullanımda diğer sayfanın tekrar yüklenmesini veya açtığınız ekstra programın kapanmasını istemiyorsanız RAM burada çok büyük önem arzediyor. 1 GB ileride çıkacak İOS sürümleri için zayıf kalacaktır. 6S'ten şaşmamanızı öneririm.

Ben bu görüşünüze katılmıyorum. RAM çok önemli çoklu uygulama kullanımda diğer sayfanın tekrar yüklenmesini veya açtığınız ekstra programın kapanmasını istemiyorsanız RAM burada çok büyük önem arzediyor. 1 GB ileride çıkacak İOS sürümleri için zayıf kalacaktır. 6S'ten şaşmamanızı öneririm.
1 gb ram neredeyse 4 senedir yeterken şimdi mi yetmemeye başladı yeni iOS için? :) iPhone 5 hala canavar gibi. 4S de bile sorun yok 512 MB Ram ile.
Ve iOS amacı arkadaki programları kapatmaktır, siz ne yaparsanız yapın bir şey değişmez. Bu arada ram önemli tabii ki ama 1 gb ramin yetmediğini kimse söyleyemez. Tabi iSheep değilse. (Lafım meclisden dışarı). :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı