iPhone SE'nin pili şişiyor

unut

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Arkadaşlar, dün telefonu şarj ederken telefonu çıkarıp elime aldığında telefonun solunun az da olsa bombeli ve pilinin hafif şiştiğini fark ettim. Sonra da telefonu kapattım ki, bu bombe büyümesin ve hani patlamaya neden olmasın veya ekrana zarar vermesin. Garantili telefonumu Adana Gürgençler servisine götürdüm, servise gittiğimde oradaki kadın telefona bir test yaptı ve hiçbir sorun olmadığını söyledi (yazılımsal bir test).

Ayrıca telefonun ahize kısmındaki hoparlörü yüksek sesli bir şarkı açıldığında cızırdıyordu ve bunu da söyledim ancak ses testi diye bir şey yapıp, dünyanın en kısık frekanslarında 10-15 tane ses vererek sesi test ettiğini onaylayıp bir sorun olmadığını yine sadece yazılımsal olarak onayladı. Telefonu elime alıyorum, ekranı kaldıracak kadar bir şişiklik yok ama telefonun solu bildiğiniz şişik. Yani elimle oraya parmağımı götürdüğümde yokuş çıkıyor gibi oluyor parmağım minik bir hisle. Sonra da teknisyene WhatsApp'dan telefonun yandan çekilmiş birkaç görselini attı ve artık hangi odadaysa teknisyen sadece o resme bakarak telefonun şişik olmadığını onayladı ve telefonu daha teknisyene göndermeden servis kapısında bana geri teslim ettiler.

Telefon çalışıyor, sorun veya performans düşüşü yok pek fazla ama telefonun solu bildiğiniz şişik. Hani yani ne yapmam gerekiyor daha çok kullanıp illa o ekranı kırmasını sağlayıp her şeyi rezil etmem mi gerekiyor anlamıyorum? Geçen sene telefon restart atıyor diye telefonu değiştiren Apple servisine ne olmuş ben anlamadım. Ne yapacağım bu telefonu böyle mi kullanacağım şimdi? Telefonun solu şişik, resimden falan anlaşılmıyor ama bildiğiniz elle hissediliyor. Oysa komik olan da, telefonun pili şişik olduğu halde yazılımsal test yapan ablanın pil sağlığı 84 çıktı pilin performansı yerinde diye beni postalaması. Abi o pil şişse telefon onu anlayacak kadar zihniyete sahip mi? Garantiniz batsın ya.

Bence bu durumdan sonra Apple destek sitesi veya telefonunuzdan Apple destek uygulaması üzerinden bir destek alıp yetkili Apple servisine gittiğinizi fakat ilgilenmeyip üstüne sorun yok deyip sizi yolladıklarından bahsederseniz belki farklı bir aksiyon alabilirler diye düşünüyorum.

Bende Adana'dayım hocam Gürgençler yerine Zentech tercih edebilirsin. Orasıda Apple yetkili servisi ve geçen hafta batarya değişimi yaptım. Destek uygulaması üzerinden randevu alarak gidebilirsin, gayet ilgililerdi.

Bende Adana'dayım hocam Gürgençler yerine Zentech tercih edebilirsin. Orasıda Apple yetkili servisi ve geçen hafta batarya değişimi yaptım. Destek uygulaması üzerinden randevu alarak gidebilirsin, gayet ilgililerdi.
Hocam yeni randevu alacağım da şu an apple servis sayfasında Gürgençler ve Genpa dışında hiç bir şey göremedim, ben de Genpadan aldım yarın gideceğim bakalım tekrar. Yamuk telefon kullanıyorum sinirim bozuldu ve bu şişme şeyinden beri sarjım 10 kat hızlı akıyor.

Geri
Yukarı