iPhone Ses Azalma Sorunu

Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İphone 5 kullanıcısıyım. Cihazımda ''bazen'' ses fazla bir şekilde azalıyor. Müzikleri açıyorum hoparlörünü kulağıma götürmeden duyamıyorum. Ancak cihazı yeniden başlatınca düzeliyor. Cihazımı bu sorunla Apple Store'a götürmemi tavsiye eder misiniz ? Bazen olduğu için bunu onlara nasıl kanıtlayabilirim ?

Bu pek çok telefonda olan bir sorun diye biliyorum. Benim iPhone 4 telefonumda da oldu 2-3 defa. Araştırmalarım sonucunda bulduğum şey ise şarj kablosunun ve kulaklığı ses yükselene kadar takıp çıkarmak. Denediğimde işe yaradığı olmuştu.

Bu pek çok telefonda olan bir sorun diye biliyorum. Benim iPhone 4 telefonumda da oldu 2-3 defa. Araştırmalarım sonucunda bulduğum şey ise şarj kablosunun ve kulaklığı ses yükselene kadar takıp çıkarmak. Denediğimde işe yaradığı olmuştu.
Peki bunu Apple Store'a götürsem, değişim yaparlar mı? :)

Garanti koşullarını ihlal eden bir şey yoksa önce sorunu kendileri çözmeye çalışırlar, çözülmeyen bir sorun varsa değişim yaparlar diye biliyorum. Yani duyduğum şey bu yönde, prosedürün tamamını bilmiyorum. Bir de sizin telefonunuz tamir ya da değişim sürecinde ise kullanmanız için size bir telefon tahsis ediyorlar sanırım. Tabii sonradan alıyorlar tekrar.

Hard Reset atmayı denedin mi ?
Hard Reset attım. Hemde kaç kere. :) attığımda sorun ortadan kalkıyor. Ancak belli bir süreliğine. :( Cihazda oyun felan oynuyorum sorun yok, örneğin; Babam arıyor, cevaplıyorum. Sonra tekrar oyuna devam edeceğim zaman ses yine gidiyor. Bende resetlemek zorunda kalıyorum. Aynı şey müziklerde de oluyor. :(

O zaman donanımsal değil sorun. Verilerini hem iCloud'a hem de bilgisayara yedekle ve restore yapın. Yaptıktan sonra iCloud'dan yedeklemeyi geri yükle yapın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı