iPhone sürüm düşürme var mı?

Electrix

Hectopat
Daha fazla  
iPhone 6 kullanıyorum şu an son iOS12 sürümündeyim. (Telefonun desteklediği) meraktan soruyorum telefonda JB yapmadan sürüm düşürme var mı? Nasıl yapılır?

Resmi olarak alt sürüm imzalı değilse yapamazsınız ve iOS 11 imzaları kapanalı çok oldu.
Bildiğim kadarıyla JailBreak olmadan bu işlem mümkün değil.
Tamamdır, sağ olun merakımı giderdiniz. Bence en güncel sürüm her zaman iyi gibidir, %99 iyidir. Ama Apple sürüm artırınca telefon yavaşlatıyordu, hala böyle bir şey var mı?

Sürüm yükseltince telefon yavaşlamaz. Yeni sürüm daha ağır olursa belki cihazınız yetersiz kalabilir. Bu çok ileriye giderse de o güncellemeyi cihazınıza vermezler.

Apple’ın tek yaptığı batarya sağlığınız düşerse telefonun performansını kısmaktı ama bu artık kapatabiliyor. Buradaki amaç ise telefonun dengesiz olmasını ve kapanmasını engellemek.

Ama Apple sürüm artırınca telefon yavaşlatıyordu hala böyle bir şey var mı?
Evet öyle bir söylenti var ama ben onu daha çok şöyle yorumluyorum, en güncel yazılımı eski telefonların donanımı desteklemekte güçlük çekebilir, yetersiz kalabilir. Kimine göre böyle, kimine göre planlı eskitme. Planlı eskitme dâhi olsa hiçbir firmanın bir cihaza 5 sene boyunca en güncel yazılımı sunduğunu görmedim. Bu konuda da Apple'ı takdir etmek gerekir bence.

12.4.8 dışındaki sürümlerin imzası kapanmış.

ips.png

Batarya sağlığı iyise performansı kısıtlamaz. Kısıtlama öneriliyorsa da pil bölümünde uyarı çıkar. İsteğe göre frekans düşürtürsünüz ya da hiç elletmezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı