iPhone telefonda yer açmak için iCloud kullanmak

Tamerks34

Hectopat
Selam, telefonum iPhone 14 Pro Max ama depolaması 128 GB olduğu için iCloud 50 GB aldım fakat anladığım kadarıyla yer açmak için değil yedeklemek için alınıyor sadece çünkü galeriden silince buluttan siliniyor. Fotoğrafları telefondan silip bir bulutta yedeklemek istiyorum onun için ne önerirsiniz?

Dosyalar uygulamasına girip, oradan iCloud Drive kısmına fotoğrafları elle atarsanız galeriden sildiğinizde telefondan da silinir ve dosyalar uygulamasından istediğiniz zaman tekrar erişebilirsiniz.

iCloud ayarlarına girip oradan fotoğraflara girdiğinizde zaten aşağıda iPhone'da en iyi saklama diye bir şey var. O seçiliyse bulutta fotoğrafların ve videoların tam çözünürlüklü hallerini tutup galeridekileri de düşük çözünürüklü önizlemeleriyle değiştiriyor. Yani böylece yer açılmış oluyor zaten, tamamen yolu var mı bilmiyorum.

iCloud ayarlarına girip oradan fotoğraflara girdiğinizde zaten aşağıda IPhone'da en iyi saklama diye bir şey var. O seçiliyse bulutta fotoğrafların ve videoların tam çözünürlüklü hallerini tutup galeridekileri de düşük çözünürüklü önizlemeleriyle değiştiriyor. Yani böylece yer açılmış oluyor zaten, tamamen yolu var mı bilmiyorum.

Dediğinizi yaptım, Cloud Drive dosyasına fotoğraflar ekledim ama telefonda yer kapladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı