iPhone telefonun şarjı çabuk bitiyor

eneskara01

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Denizli
Merhaba bir aciliyetten dolayı telefon araşındaydım. Keşke Android alıp idareten kullansaydım diyorum ama bir hata yapıp en yakınımdaki uygun IPhone'yi aldım. Her şeyini kontrol ettim ancak şarjı eve gelirken bitti yüzdesi kapalıydı tek kontrol etmediğim şey şarjıydı çünkü pil sağlığı %100'dü.

Neyse hikayeyi anlatmak yerine direk sorunları söyleyeyim.

1. Telefon 5-6 saatte Full şarj oluyor başlarda fake şarj hatası veriyordu daha sonra diş fırçası ile temizledim artık şarj oluyor ama 5-6 saatte fulleniyor.
  2. 30-45 dk arasında şarjı 0 oluyor yaptığım tek şey maillere bakmak ve WhatsApp, Instagram gibi şeylere bakmak bu sırada 30 dakika geçiyor bir bakmışım şarj %10.
  3. Telefonu %100'de şarj edip masaya koyuyorum hiç dokunmuyorum deli gibi ısınıp şarjı 1 saat içinde kendi bitiyor. Hiç kullanmıyorum dokunmuyorum.

İlgili görseller aşağıda bir deneyimi olan veya bilgisi olan yardımcı olursa öneri olursa çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• batary.png
    batary.png
    88,3 KB · Görüntüleme: 76
  • unnamed.png
    unnamed.png
    115,7 KB · Görüntüleme: 64
Muhtemelen en ucuz bataryayı taktırmış satıcı sırf pil yüzdesi iyi görünsün diye. Bu arada kendi kendine şarjının bu kadar hızlı birip ısınması çok tehlikeli. Ya alıcıya ulaşıp durumu bildirin ya da iyi bir pil takın.

Muhtemelen en ucuz bataryayı taktırmış satıcı sırf pil yüzdesi iyi görünsün diye. Bu arada kendi kendine şarjının bu kadar hızlı birip ısınması çok tehlikeli. Ya alıcıya ulaşıp durumu bildirin ya da iyi bir pil takın.

Satıcı nitelikli dolandırıcı maşallahı varmış ama işte aciliyetten araştırma fırsatı bulamadım umarım tek sorun bataryadır hızlı bitmesinin bu yüzden konu açtım acaba bu hızlı bitmesinin ve ısınmasının başka nedeni olabilir mi diye çünkü sağlık 100.

Satıcı nitelikli dolandırıcı maşallahı varmış ama işte aciliyetten araştırma fırsatı bulamadım umarım tek sorun bataryadır hızlı bitmesinin bu yüzden konu açtım acaba bu hızlı bitmesinin ve ısınmasının başka nedeni olabilir mi diye çünkü sağlık 100.
Sağlık %100 falan değil hocam, geçin onu. Çakma piller ömrünü doldurmuş halde olsa bile orada %100 yazıyor.

Sağlık %100 falan değil hocam, geçin onu. Çakma piller ömrünü doldurmuş halde olsa bile orada %100 yazıyor.

Parçalar hakkında çok fikrim yok bataryasını değiştireceğim umarım düzelir ama benim bildiğim mantıken şarj çabuk bitiyorsa yani ölmüşse artık çabuk dolması lazım hadi yine de normal dolsun yine de 6 saatte fullenmesi normal değil bence.

Parçalar hakkında çok fikrim yok bataryasını değiştireceğim umarım düzelir ama benim bildiğim mantıken şarj çabuk bitiyorsa yani ölmüşse artık çabuk dolması lazım hadi yine de normal dolsun yine de 6 saatte fullenmesi normal değil bence.
Hocam 6 saat gayet iadel bi süre fakat bu pil durumu sıkıntılı bi durum ayrıca çok çabuk ısınıyorsa patlama riski var bi orjinal batarya taktır derim

Hocam 6 saat gayet iadel bir süre fakat bu pil durumu sıkıntılı bir durum ayrıca çok çabuk ısınıyorsa patlama riski var bir orijinal batarya taktır derim.

Konuyu açtığım da değiştirdim bataryayı şu an gayet sağlıklı. Ama tekrar eski durumu özet geçeyim. Batarya şu an 2,5 saatte fulleniyor bozukken 6-7 saatte doluyor kullanırken aşırı ısınıyor ve yarım saatte bitiyordu. Satan kişi oyaladı beni işte başka şarj aleti dene falan. Şu an kullandığım Deji pil tavsiye ederim 4 aydır kullanıyorum 1 günü rahat kurtarıyor hiç ısınmıyor.

Konuyu açtığım da değiştirdim bataryayı şu an gayet sağlıklı. Ama tekrar eski durumu özet geçeyim. Batarya şu an 2,5 saatte fulleniyor bozukken 6-7 saatte doluyor kullanırken aşırı ısınıyor ve yarım saatte bitiyordu. Satan kişi oyaladı beni işte başka şarj aleti dene falan. Şu an kullandığım Deji pil tavsiye ederim 4 aydır kullanıyorum 1 günü rahat kurtarıyor hiç ısınmıyor.
Abim bendede x var aynı sorunu yaşıyorum pil öldü resmen

Yeni konular

Geri
Yukarı