iPhone temizligi nasıl yapılır?

Deffizy

Hectopat
iPhone temizliginizi nasıl yapıyorsunuz? Özellikle tıkanan hoparlörleri ahizeleri hangi yöntemle temizlemeliyiz? iPhone 11 kullanıyorum uzun süredir, 11 kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Kullanılmayan bir diş fırçasıyla çok bastırmadan hoparlör ızgaralarını temizleyebilirsiniz. Hafif nemli olması kirin daha kolay çıkmasını sağlar.

Ahize için her yolu denedim. İçlerinden biri adam gibi temizledi ve eski haline getirdi.
Çift taraflı bant ile ahizenin üstüne bastırın. İyice o deliklerden içeri girsin, sonra çift taraflı bandın silikonumsu formu sayesinde geri çekin ve tertemiz olsun.
6 Ay önce yaptım bugün eve gidince yine yapacağım.

Ahize için her yolu denedim. İçlerinden biri adam gibi temizledi ve eski haline getirdi.
Çift taraflı bant ile ahizenin üstüne bastırın. İyice o deliklerden içeri girsin, sonra çift taraflı bandın silikonumsu formu sayesinde geri çekin ve tertemiz olsun.
6 Ay önce yaptım bugün eve gidince yine yapacağım.

Kalıntı bırakıyor mu söylediginiz yöntem. Kalıntıdan kastım bazı bantlar yapıştırılıp çekildikten sonra yapışkan bir kalıntı bırakıyor yapıştırılan yere eger öyle oluyorsa o yapışkan kalıntılar hoparlörü iyice tıkandırır diye düşünüyorum.

Iphoneların ızgarası inanılmaz küçük delikleri var ve hemen tıkanıyor stereo müzik özelliğini kaybediyor.

Temizlik için en etkili yöntem saf alkol eğer saf alkolünüz yoksa saf su veya içme suyunu (sakın çeşme suyu kullanmayın) dixi yüzey temizleyici ile yarı yarıya bi plastik kola kapağının içinde falan karıştırın. o karışımı şırıngayla damla damla ahizenin üstüne damlatın ve

burdan alt frekanslarda gezinin ve 4-5 defa tekrarlayın.
şunu da ardından yapmanızı tavsiye ederim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

sonra aynı işlemi 2 defa da saf su veya temiz içme suyuyla tekrarların, ahizeyi kanepe veya bacaığnız gibi kumaş yumuşak bi yüzere vurarak yani telefonu vurarak suyun içinden iyice çıkmasını sağlayın en geç yaırm saate tamamen kuruyacaktır ve kutudan çıktığı ilk günkü gibi stereo ses verecek.

Kalıntı bırakıyor mu söylediginiz yöntem. Kalıntıdan kastım bazı bantlar yapıştırılıp çekildikten sonra yapışkan bir kalıntı bırakıyor yapıştırılan yere eger öyle oluyorsa o yapışkan kalıntılar hoparlörü iyice tıkandırır diye düşünüyorum.
Galaxy A9 kullanıyorum. Çok küçük delikleri var hatta ilk bakışta delik değilmiş gibi görünüyor o derece.
Dün akşam bahsettiğim yöntemi tekrarladım ve bir sorun çıkmadı. Kalıntı bırakmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı