iPhone USB tethering nasıl yapılır?

Hacen

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar.
Normalde Android telefon kullanırken telefonumu USB yoluyla bilgisayara takıp direkt Wi-Fi internetini aktarabiliyordum. Fakat iPhone kullanırken bunu yapamıyorum. Yalnızca kendi mobil verim açık olduğunda aktarım yapılabiliyor. Farklı bir program yoluyla veya bir yolu varsa yardımcı olabilir misiniz?

Vay be iphone'larda bu özellik de mi bulunmuyormuş öğrendiğim iyi oldu.
iPhone cihazlarda Jailbreak olmadan USB ile Wi-Fi internetini aktaramazsınız maalesef. Yalnızca mobil veri.

Jailbreak olmadan da internetinizi aktarabilirsiniz. Üsttekiler yanlış bilgi vermiş. Öncelikle bilgisayarınızda iTunes indirip kurmanız lazım. Sonrasında kişisel erişim noktasını USB ile paylaşı seçin. Zaten sonrasında bilgisayarınız internete bağlanacaktır. İnternetten de bununla alakalı videolara bakabilirsiniz.

Ben de itunes ile paylaşılıyor diye hatırlıyorum. Eskiden iphone kullanıyordum.
Düzeltme: Wifi paylaşımı diye belirtmişsiniz sonradan gördüm. Wifi paylaşılmıyordu doğru.
Jailbreak yapman gerekiyor. Jailbreak yaptıktan sonra gelen uygulamadan mywi adlı bir uygulamayı indirmen gerekiyormuş.

Son düzenleme:
Jailbreak olmadan da internetinizi aktarabilirsiniz. Üsttekiler yanlış bilgi vermiş. Öncelikle bilgisayarınızda iTunes indirip kurmanız lazım. Sonrasında kişisel erişim noktasını USB ile paylaşı seçin. Zaten sonrasında bilgisayarınız internete bağlanacaktır. İnternetten de bununla alakalı videolara bakabilirsiniz.
Arkadaş evdeki modemin wifisini telefon ve usb ile yansıtmak istemiş.

Hocam siz beni anlamamışsınız. Ben internet paylaşılmıyor demedim, USB ile WiFi internetini paylaşamazsın dedim. iTunes kurduğunda USB ile ancak ve ancak "Mobil Veri" internetini paylaşabilirsiniz. Wi-Fi internetini USB ile paylaşmak için jailbreak şarttır. Siz yanlış bilgilendiriyorsunuz maalesef...

Geri
Yukarı