Rehber iPhone ve IPad'e yüklenemeyen uygulamaları yükleme

İşletim sistemi
iOS

Metehan_S

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bugün size uygulama yüklenemeyen iOS aygıtlara yüklenemeyen uygulamaları yüklemeyi göstereceğim.

1 - Bilgisayarınız var ise 3uTools'U indirebilirsiniz. O uygulama bilgisayardan App Store'a erişim yapmanızı sağlıyor. Ben de iPad Mini'me 2 senedir arıyorum yüklemeyi. Sonunda birinden gördüm ve denedim. Sıkıntısız işe yarıyor. Aşağıya koyuyorum nasıl yapabileceğinizi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 - Eğer farklı bir Apple ürününüz var ise (Mac - iPhone - iPad) oradaki App Store'u kullanarak da yapabilirsiniz. Detaylı açıklamayı koyuyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Veya yapmadığınız güncelleme var ise yapıp tekrar deneyin.

İsteyenler için (kulaklığı yanında olmayan vs.) yazılı olarak da açıklama yapacağım.

1- 3uTools kullanarak yükleme
3uTools kullanarak yüklemede ilk önce 3uTools uygulamasını indirmeniz lazım. Sizin için aşağıya yükleme linkini bıraktım.

3uTools Programını açın. Karşınıza iDevice bekleme ekranı çıkacak. Siz oralarla uğraşmayıp üst tarafta bulunan iDevice yazısının yanında bulunan Apps yazısına tıklayın.
Orada sağ üst tarafta bulunan "Unbound Apple ID Details" yazısının yanında bulunan Bind yazısına tıklayın. "Şimdiden söyleyeyim Apple Hesabınıza bir şey olursa hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum. Ve firmanın sponsoru falan değilim." Çıkan Ekranda UnBound Apple ID kısmının altında bulunan yere Apple hesabınız ile giriş yapın. Bilgilerinizi girdikten sonra Bind tuşuna basın. (I have read and agree to the Disclaimer) yazısının yanındaki tiki onaylı yapmayı unutmayın. Sonra Apple hesabınıza normal yeni bir cihaza giriş yapılır gibi doğrulama kodu gidecek ve onaylayacaksınız. Asıl kısıma geldik. Bu pencereyi kapatabilirsiniz. Sonra en üst ortada bulunan Search app & games yazan yere cihazınıza yüklemek istediğiniz uygulamayı yazın. Yüklemek istediğiniz uygulamanın üstüne gidip mavi Download tuşuna basın. (Bu işlemleri yaparken bilgisayarınıza yükleme yapacağınız aygıtınız bağlı olmasın. Yoksa hata verir.) Sonra sağ en üst köşede bulunan download simgesine tıklayarak indirmenizi izleyebilirsiniz. Artık iOS cihazımıza geçiyoruz.
iOS cihazımızda App Store uygulamasına giriyoruz. Girdikten sonra alt tarafta bulunan Satın Alınanlara tıklıyoruz. (Eğer hiçbir uygulama çıkmazsa 3uTools uygulamasına giriş yaptığınız Apple Hesabına girdiğinizi kontrol edin.) Orada sizin yüklediğiniz uygulama görünecektir. (Liste çok uzunsa yanda bulunan Satın Alınanlarda Ara butonuna basarak yüklediğiniz uygulamanın adını yazarak bulabilirsiniz.) O uygulamanın yanında bulunan Bulutlu indirme işaretine tıklayın. Artık eski iOS cihazınıza yüklenmeyen uygulamayı yüklemeyi başardınız!

2- Başka bir iOS Cihaz Kullanarak Yükleme

İlk önce diğer iOS cihazınızla uygulama yüklenemeyen iOS cihazınızın apple kimliğinin aynı olduğuna emin olun.
Diğer iOS cihazımıza giriyoruz. Cihazımızda App Store'a giriyoruz. App Store'dan uygulama yüklenemeyen iOS cihazınıza yüklemek istediğiniz uygulamayı yükleyin. Şimdi uygulama yüklenemeyen iOS cihazımıza geçiyoruz. Uygulama yüklenemeyen iOS cihazımızda App Storeye giriyoruz. App Store'dan aşağıda bulunan Satın Alınanlara giriyoruz. (liste çok uzunsa yanda bulunan Satın Alınanlarda Ara butonuna basarak yüklediğiniz uygulamanın adını yazarak bulabilirsiniz.) Uygulamayı bulup bulutlu indirme butonuna basıyoruz. İşte artık uygulama yüklenemeyen iOS cihazınıza uygulama yüklemeyi başardınız!

Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

𝓜𝓮𝓽𝓮𝓱𝓪𝓷𝓢𝓓𝓮𝓰𝓲𝓵𝓲𝓶

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 4s' de WhatsApp ve YouTube denediğimde WhatsApp artık bu telefona destek verilmiyor demişti. YouTube'da bu sefer girdiğim gibi atıyordu. Zaten ondan sonra iOS 6.1.2 yüklemiştim.
iOS 6.1.2 şuan Whatsapp desteklemiyor gibi görünüyor. Size jailbreak kullanmanızı tavsiye ederim. (Tabi benim belirttiğim yöntemler işe yaramıyorsa .d)

iOS 6.1.2 şu an WhatsApp desteklemiyor gibi görünüyor. Size Jailbreak kullanmanızı tavsiye ederim. (tabii benim belirttiğim yöntemler işe yaramıyorsa. D)

9.3.6'da da hiçbir şekilde desteklememişti ondan söyledim. Belki iPhone 5-5s de iş yapabilir ancak çok eski modellerde de olmayabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı