iPhone vs Samsung

İki markanın da ürünleri güzel. Burada tercih size kalmış. Samsung aynı veya daha iyi özellikleri aynı veya daha ucuz fiyata sunabiliyor. Ama apple aksesuarlarınız varsa veya benim verecek param var diyorsanız Apple da tercih edebilirsiniz. Ben şahsen aralarındaki fiyat farkını gereksiz bulduğum için Samsung tercih ediyorum.

Böyle bir sorunun cevabı yok,kişiden kişiye değişir sizin de tahmin edeceğiniz üzere.
Ben yıllardır android kullanıyorum,7-8 yıl önce liseden beri iphone kullanan 3 yakın dostum, şuan üçü de android kullanıyor sebebi sadece para değil android ekosisteminin uzay boşluğu gibi geniş olması ve özelleştirmenin pil süresinin kamera ve ekran deneyiminin vs.. çok kişiselleştirilebilir ve amiral gemilerinde çok üst seviye deneyimler yaşatması.
Açıkça belirteyim, ben m8 s6 p2 mi5 ten sonra şuan poco f1 ile yoluma devam ediyorum (evet en ucuz 845li telefon 22 Kasım 2018'de 2550 e aldım)
1.5Yıl önce androide ilk geçirdiğim yakın dostum Mate 10 Pro ile geçti (4400TL vererek), 1.5 yılı geçti en son konuştuğumda aşırı memnuniyeti devam ediyordu, telefonda hiçbir sorun yok fabrika ayarlarına dönmedi 1.5yıldır takır takır kullanıyor aktif olarak.
Bir diğer arkadaşım 7-8 aydır Galaxy S9(bu sağlam iphone'cuydu :), kullanıyor, pili dışında memnun.
En sağlam iphonecu arkadaşım amerikadan gelirken kendisine benim yoğun ısrarım sonucu one plus 6t alarak döndü ve şuan hepimizden androidçi :) .. (6t nin rahatsız bir ekranı ve kamerası var, 4k 60fps de gözlerimle gördüm 120mbps bitrate video çekiyor ve ekranı s9 dan iyi ) Demem o ki benim gözümde android vs ios diye bir şey bile yok (ios bu durumdayken ve telefonlarında bir cacık yokken bu fiyatlar isteniyorken)
Samsunga gelecek olursak da a70 ini deneyimleyebildim hatta teyzeme aldırdım( yeni telefon istiyordu), samsungcu değilim ama telefonları çok güzel, fiyatlarıda düşünce almak gayet mantıklı geliyor bana, s10+ mesela 3500lere düştüğünde (düşerse inşallah..) kardeşime felan almayı düşünüyorum (şuan mi5'imi kullanıyor)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı