iPhone Wi-Fi ağında “güvenlik zayıf” uyarısı

ValeyardTR

Femtopat
Daha fazla  
Evdeki kablosuz ağa bağlandığında telefonun “güvenlik zayıf” uyarısı verdiğini gördüm.

IMG_1183.jpeg

İnternetten baktığımda Wi-Fi şifreleme türünü WPA2(AES) veya WPA3 yapınca düzeliyor demişler. Modem arayüzüne gidip şifrelemeyi WPA2(AES) yaptım ama telefonda uyarı hala düzelmedi.

IMG_1182.png

PC'den baktığımda da Wi-Fi şifreleme türü WPA2(AES) yazıyor. Yani IPhone'un uyarı vermesi çok önemli değil ama takıntılıyım biraz. Sizce IPhone'da neden hala “güvenlik zayıf” yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evdeki kablosuz ağa bağlandığında telefonun “güvenlik zayıf” uyarısı verdiğini gördüm.

Eki Görüntüle 2146474

İnternetten baktığımda Wi-Fi şifreleme türünü WPA2(AES) veya WPA3 yapınca düzeliyor demişler. Modem arayüzüne gidip şifrelemeyi WPA2(AES) yaptım ama telefonda uyarı hala düzelmedi.

Eki Görüntüle 2146475

PC'den baktığımda da Wi-Fi şifreleme türü WPA2(AES) yazıyor. Yani IPhone'un uyarı vermesi çok önemli değil ama takıntılıyım biraz. Sizce IPhone'da neden hala “güvenlik zayıf” yazıyor.

Modem Wi-Fi ayarları WPA2 üzerinden kurulduğu için iPhone aslında WPA3 kullansan daha iyi olur diyor. Bir sorun teşkil etmez kafaya takılacak bir durum yok.

Modem Wi-Fi ayarları WPA2 üzerinden kurulduğu için iPhone aslında WPA3 kullansan daha iyi olur diyor. Bir sorun teşkil etmez kafaya takılacak bir durum yok.
WPA2(AES) veya WPA3 diyor ya ondan dolayı WPA2 ayarlı olsa da uyarı vermemesi gerekiyor diye düşündüm. Önemli olmadığının farkındayım da biraz takıntılıyım işte. Yanıtın için teşekkür ederim.

WPA2(AES) veya WPA3 diyor ya ondan dolayı WPA2 ayarlı olsa da uyarı vermemesi gerekiyor diye düşündüm. Önemli olmadığının farkındayım da biraz takıntılıyım işte. Yanıtın için teşekkür ederim.

Yeni sürümlerde uyarı veriyor. Uyarı vermesinin sebebi iOS yazılımından dolayı. Eski IPhone'ler de bağlan vermez.

Eki Görüntüle 2146474

Eki Görüntüle 2146475

WPA 3 yaparsan bazı eski cihazlar bağlanamayabilir. Ben WPA 3 yaptığımda evdeki diğer eski telefonlar bağlanamadı. WPA2/WPA3 seçeneği varsa onu seç.

WPA 3 yaparsan bazı eski cihazlar bağlanamayabilir. Ben WPA 3 yaptığımda evdeki diğer eski telefonlar bağlanamadı. WPA2/WPA3 seçeneği varsa onu seç.
Maalesef modem WPA3 desteklemiyor. Apple sitesinde WPA2(AES) yapmanın yeterli olacağı yazıyor ama olmuyor.
IMG_1184.jpeg
iPhone hala bağlı olduğu ağın WPA/WPA2(TKIP) olduğunu savunuyor. Yabancı forumlarda araştırdığımda benimle aynı sorunu yaşayanlar olmuş. Modem güncellemesi gerekiyormuş sanırım. Modem (TKIP) şifreleme kapalı olsa dahi cihaza (TKIP+AES) karma modu bilgisi gönderiyor ve bundan dolayı iPhone uyarı gösteriyor sanırım. Modemin de (HUAWEI HG633) güncel firmware dosyaları yok. Sanırım artık vazgeçeceğim kalsın böyle.

Galiba Superonline kullanıyorsunuz. Uyarı illa kalksın istiyorsanız paraya kıyıp Wi-Fi 6 modem kiralayabilirsiniz. Onda WPA3 desteği var.

Galiba Superonline kullanıyorsunuz. Uyarı illa kalksın istiyorsanız paraya kıyıp Wi-Fi 6 modem kiralayabilirsiniz. Onda WPA3 desteği var.
Hayır Vodafone Evde VDSL kullanıyorum. Modem de onların kendi verdikleri modem. Daha 1 ay oldu interneti bağlatalı. Yeni abone olmuş kişiye neden yazılım desteği bitmiş oldukça eski bir cihaz veriyorlar cidden ilginç. Daha henüz 1 sene daha bu modemin parasını ödeyeceğim o süreçte de yeni router/dağıtıcı vs. para harcamak istemiyorum. En iyisi şu anki şekilde kalsın çok da mühim değil.

Maalesef modem WPA3 desteklemiyor. Apple sitesinde WPA2(AES) yapmanın yeterli olacağı yazıyor ama olmuyor.
Eki Görüntüle 2146595
iPhone hala bağlı olduğu ağın WPA/WPA2(TKIP) olduğunu savunuyor. Yabancı forumlarda araştırdığımda benimle aynı sorunu yaşayanlar olmuş. Modem güncellemesi gerekiyormuş sanırım. Modem (tkıp) şifreleme kapalı olsa dahi cihaza (tkıp+AES) karma modu bilgisi gönderiyor ve bundan dolayı iPhone uyarı gösteriyor sanırım. Modemin de (Huawei HG633) güncel Firmware dosyaları yok. Sanırım artık vazgeçeceğim kalsın böyle.

Hocam WPA 2 AES'e alın daha sonra telefonunuzdan Wi-Fi ağını unutun tekrar bağlanın belki uyarı gidebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı