iPhone Wi-Fi ağında “güvenlik zayıf” uyarısı

Evet hatta ayarlardan ağ ayarlarını sıfırlamayı da denedim sonuç aynı maalesef.

Yok hocam burada başka bir sorun var. Anladığım kadarıyla Huawei bir modem kullanıyorsunuz aynı şekilde ben de Huawei modem Wi-Fi 6 olan versiyonunu kullanıyorum. Benim de modemim ilk açıldığı zaman default gelen güvenlik de Apple uyarı veriyordu fakat sonra ben wpa2/wpa3 olarak değiştirdim ve düzelmişti. Ya siz değişiklikleri kaydet yapamıyorsunuz ya da telefonunuzda bug var başka bir Apple cihazdan bakmanız size fikir verecektir.

Yok hocam burada başka bir sorun var. Anladığım kadarıyla Huawei bir modem kullanıyorsunuz aynı şekilde ben de Huawei modem Wi-Fi 6 olan versiyonunu kullanıyorum. Benim de modemim ilk açıldığı zaman default gelen güvenlik de Apple uyarı veriyordu fakat sonra ben wpa2/wpa3 olarak değiştirdim ve düzelmişti. Ya siz değişiklikleri kaydet yapamıyorsunuz ya da telefonunuzda bug var başka bir Apple cihazdan bakmanız size fikir verecektir.
iPhone 13 ve iPhone 11 ile kontrol ettim ikisi de uyarı veriyor. Sizin modeminiz sanırım daha yeni benimkinde WPA3 ayarı yok. İnterneti daha Şubat ayında bağlattım eski nesil bir modem takmaları biraz canımı sıktı ama yapacak bir şey yok.

Ayrıca modem ayarlarını da kaydettim ve bilgisayardan bakınca WPA2(AES) olarak gözüküyor. iPhone’da ise WPA/WPA2(TKIP) gözüküyor. Nasıl birbirlerinden farklı gözüküyorlar anlamadım ama neyse.

iPhone 13 ve iPhone 11 ile kontrol ettim ikisi de uyarı veriyor. Sizin modeminiz sanırım daha yeni benimkinde WPA3 ayarı yok. İnterneti daha şubat ayında bağlattım eski nesil bir modem takmaları biraz canımı sıktı ama yapacak bir şey yok.

Ayrıca modem ayarlarını da kaydettim ve bilgisayardan bakınca WPA2(AES) olarak gözüküyor. IPhone'da ise WPA/WPA2(TKIP) gözüküyor. Nasıl birbirlerinden farklı gözüküyorlar anlamadım ama neyse.

Yok WPA 3 örnek olarak dedim. Söyledikleri 2 olanı kabul etmesi lazımdı ilginçmiş neyse kafaya takmıyorsanız önemli değil.

Yok WPA 3 örnek olarak dedim. Söyledikleri 2 olanı kabul etmesi lazımdı ilginçmiş neyse kafaya takmıyorsanız önemli değil.
Benim de kafam yandı ondan boşverdim artık. WiFi Security Type gösteren uygulama aradım App Store’da ama bulduğum uygulamalar da şifreleme türünü göstermiyordu. Dediğiniz gibi ilginç bir durum. Ya modem ya da telefonda bug var sanırım ne bileyim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı