iPhone X SIM kartımı görmüyor

Yer
Skrt Skrt
Daha fazla  
Elimde iPhone X var. Kendi SIM kartımı başka telefonlara takınca sıkıntısız çalışıyor fakat iPhone X'te çalışmıyor. Başka simleri X'e takınca yine çalışıyor. Anlamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnşallah fiziksel bir sorun değildir çünkü biraz pahalıya mâl olabilir.
Bu sorunu duymuştum çok ciddi bir sorun düzelmeme ihtimali bile var para sıkıntı değilse FPPRO'ya gönder para sıkıntı ise tanıdık bir tamirciye ver evde düzeltilebicek bir sorun değil

1. Sim kartını çıkartıp tekrar takmayı deneyin. Büyük ihtimalle düzelecektir. Bazen telefon hafifte olsa yere düştüğü zaman sim kartı yuvasından oynayabiliyor. Bu yüzden sim kartını çıkartıp tekrar takmanızı öneririm.

2. Sim kart yuvasını üfleyerek yada bir diş fırçası yardımı ile hafifçe temizlemeyi deneyin.

3. Sim kartınızı bir bez ile hafifçe silmeyi deneyin.

4. Operatör ayarları için güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Ayarlar > Genel > Hakkında bölümüne gidin. Güncelleme varsa Tamam veya Güncelle seçeneğini içeren bir bilgi istemi görürsünüz.

Hocam dediklerinize baktım ama benim anlamadığım sıkıntı sadece benim sim kartımı görmemesinde. Babamın ya da başka birinin sim kartıyla sıkıntısız çalışıyor ve benim sim kartımda başka telefonlarda çalışıyor. En kötü tanıdık bir tamirciye vereceğim ya da eski telefonlar devam edeceğim.

Hocam dediklerinize baktım ama benim anlamadığım sıkıntı sadece benim sim kartımı görmemesinde. Babamın ya da başka birinin sim kartıyla sıkıntısız çalışıyor ve benim sim kartımda başka telefonlarda çalışıyor. En kötü tanıdık bir tamirciye vereceğim ya da eski telefonlar devam edeceğim.
Operatörüne götür sim kart sıkıntılıdır

Geri
Yukarı