iPhone X vs Samsung A53

esador

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, iyi Sosyaller. Bir telefon almayı planlıyorum, daha önceden Apple kullanmadım hiç ve bu sefer Apple'a geçme düşüncesindeyim. Samsung Galaxy A53 düşünüyordum fakat malumunuz enflasyon sonrası fiyatlar yükselince bende bu kadar yükselmişken Apple deneyebilirim diye düşündüm. Temiz bir iPhone X var, 5-6 ay garantili ve her özelliği çalışıyor yurt içi cihaz. Sizce ikinci el X'mi mantıklı olur yoksa sıfır A53'mü? Telefon al sat yapan birisi değilim, son 8 yılda 2 telefon kullandım (4-5 yıl kadar Sony Xperia Z3+ ve ardından da Xiaomi Redmi Note 7). Temiz kullanırım telefonu, uzun vadeli olmasını istiyorum o yüzden Apple'a biraz sıcağım gibi. Tabii yıllar da geçse değerini koruması bir artı Apple için. Apple ve Android kullanmış kişilerin önerilerini bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone X daha mantıklı. A53'ün Exynos 1280 gelmesi çok kötü oldu. Telefon 120Hz'de aşırı kasıyormuş. Bi'de sen bunda arka arkaya uygulama açtığında neler olacak. Eklemeyi unutmuşum bu sorun güncellemelerle düzeltilebilir ama uygulama geliştiricileri Exynos'u pek sallamıyor.

Tabi kullanıcı yorumlarını incelememiştim A53'ün. Öyle bir problemi varsa tabii ki sıfır telefonda moral bozar. Zaten telefonda oyun falan oynayan birisi değilim, en fazla sudoku, kelime oyunları gibi basit oyunlar oynarım. Genel olarak sosyal medya, netflix, iletişim ve arada fotoğraf çekmek için kullanacağım.

Tabi kullanıcı yorumlarını incelememiştim A53'ün. Öyle bir problemi varsa tabii ki sıfır telefonda moral bozar. Zaten telefonda oyun falan oynayan birisi değilim, en fazla sudoku, kelime oyunları gibi basit oyunlar oynarım. Genel olarak sosyal medya, netflix, iletişim ve arada fotoğraf çekmek için kullanacağım.
Samsung'un kendi forumunda yazan bir kaç arkadaş vardı onları baz aldım. Birde yabancı kanalda incelemesini yapan biri vardı oda gösteriyordu 120hz'de takıldığını.

Yeni konular

Geri
Yukarı