iPhone X'den SE 2020'ye geçmeye değer mi?

Kalem21

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba şu an X kullanıyorum ama SE 2020 ile takaslamayı düşünüyorum birkaç gündür, sizce buna değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
SE'nin performans ve destek açısından artıları var. X'İn ise Görünüş, Ekran, Kamera kısmında artıları var. Bunlardan hangisi senin için daha önemliyse ona göre davran. Pil sağlıkları da önemli. 2 cihazın da pil sağlıkları nedir?

SE2'nin işlemci dışında herhangi bir artısı yok. Ekran olarak LCD'ye geçeceksin ve 4.8 inç ve çözünürlük neredeyse 2 katı kadar düşüyor. Muhtemelen X'e geri dönmek isteyeceksiniz.

SE'nin performans ve destek açısından artıları var. X'İn ise Görünüş, Ekran, Kamera kısmında artıları var. Bunlardan hangisi senin için daha önemliyse ona göre davran. Pil sağlıkları da önemli. 2 cihazın da pil sağlıkları nedir?
Se nin yüzde 85, X’in yüzde 100 ama pil değişmiş 3-4 ay önce. A kalite pil dediler ama hiç öyle bir performans sergilemiyor. X’imin Face İd si çalışmıyor.

SE2'nin işlemci dışında herhangi bir artısı yok. Ekran olarak LCD'ye geçeceksin ve 4.8 inç ve çözünürlük neredeyse 2 katı kadar düşüyor. Muhtemelen X'e geri dönmek isteyeceksiniz.
Ekran konusunda takıntılı biri değilim.

X den 12'ye geçin derim en azından 5G MagSafe destegi olan bir cihaz alırsanız ilerisi için daha rahat olursunuz.

Geçilmez. XR'dan SE 2020'e geçtiğimde bile birkaç hafta sonunda tekrar XS'e geçiş yaptım. Güçlü bir cihaz olsa da şarj ve ekran konusunda öldürüyor. Özellikle gün ışığında 5 dakika telefona bakmanız durumunda parlaklık sonda olsa dahi yazılımsal olarak öyle düşüyor ki o LCD paneli görmeye çalışmak soğutuyor.

Geri
Yukarı