iPhone X'e AliExpress'ten arka kamera sipariş edilir mi?

ByArtem

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, telefonumun daha önce kamera camı kırıldığı için kameram sanırsam toz almış ve bu yüzden arka kameramda hafif siyah benekler mevcut. Bende bu yüzden kameramı değiştirmeye karar verdim. AliExpress'de gezinirken Aliexpress kamera vermiş olduğum bu linkten bayağı bir kişi kamera almış. Birkaç teknik servis ile konuştum kendilerine sordum kameraların yan sanayisi mevcut mu diye kendileri olmadığını söylediler varsa da bilmiyorlar. Sizce alınır mı veya da alındıktan sonra orijinal kamerası ile bir farkı olabilir mi? Yorumlara baktığımda orijinal gibi diye yazılmış ve memnun kalmışlar bir de sizlere sormak istedim.

1641035702835-png.1257746

Dosya Ekleri

• 1641035702835.png
    1641035702835.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 192
Apple mağazalarından destek almanızı tavsiye ederim. Yeri geldiğinde telefonun yenisini bile verebiliyorlar. Dışarıdan parça değişimi ileride sorunlar yaratabiliyor.

Apple mağazalarından destek almanızı tavsiye ederim. Yeri geldiğinde telefonun yenisini bile verebiliyorlar. Dışarıdan parça değişimi ileride sorunlar yaratabiliyor.
Garantisi yok telefonun birde yurt dışı kayıtlı. Bir telefon parası kadar kamera fiyatı söylerler diye düşünüyorum.

Tozu silsen kurtarma şansın yok mu? Fotoğrafçılarda veya gözlükçülerden temizleme malzemesi alsan.

Kamerayı söküp denedim sorun kameranın iç lensine kaçmış olması. Herkes kameranın değişmesi gerektiğini söylüyor.
Bazen internette parça için satılan arızalı telefonlar oluyor biraz bak istersen eğer makul bişey bulursan kamerasını alırsın ama tabii montajını yapabileceğin ya da yaptırabileceğin bir yerde olsun ki bakmadan bozuk kamera vs olabilir başın ağrımasın.

Bazen internette parça için satılan arızalı telefonlar oluyor biraz bak istersen eğer makul bişey bulursan kamerasını alırsın ama tabii montajını yapabileceğin ya da yaptırabileceğin bir yerde olsun ki bakmadan bozuk kamera vs olabilir başın ağrımasın.
Onuda düşündüm ama daha önce kullanılmış bir telefonun kamerasını almak mı yoksa hiç kullanılmamış bir kamera mı almak mı diye kararsız kaldım.
Malum fiyatlarda dolar kuruna göre oynadığın için baya arttı. AliExpress'te bulunan yorumlar hep olumlu gözüküyor bir fark olmadığını söylemiş bazıları bu biraz kararsız bıraktı.

Son düzenleme:
Onuda düşündüm ama daha önce kullanılmış bir telefonun kamerasını almak mı yoksa hiç kullanılmamış bir kamera mı almak mı diye kararsız kaldım.

Malum fiyatlarda dolar kuruna göre oynadığın için bayağı arttı. AliExpress'te bulunan yorumlar hep olumlu gözüküyor bir fark olmadığını söylemiş bazıları bu biraz kararsız bıraktı.

Hocam bayağı bir zaman geçmiş ama ne yaptınız?

Geri
Yukarı