iPhone XR batarya değişimi

288807

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
iPhone XR cihazıma burada açılan konular ışığında orijinal batarya almaya karar verdim, almadan önce yakın zamanda orijinal ya da yan sanayi X serisi cihazına batarya değişimi yapan oldu mu diye soracaktım, iOS 16 ile pilde performans artışı ne kadar oldu?

iPhone XR cihazıma burada açılan konular ışığında orijinal batarya almaya karar verdim, almadan önce yakın zamanda orijinal ya da yan sanayi X serisi cihazına batarya değişimi yapan oldu mu diye soracaktım, iOS 16 ile pilde performans artışı ne kadar oldu?
Orijinal bataryalar satılmıyor sadece Apple teknik Servis'te mevcut diye biliyorum. Arkadaşım yakın zamanda Deji Max takarak yaklaşık 1.5 - 2 kat artış oldu. iOS 16.1 kullanıyor.

XR için Deji'ya da rova batarya almanı tavsiye ederim. Orijinal bataryaya göre 1, 5-2 saat fazla kullanım alırsın.

XR için Deji'ya da rova batarya almanı tavsiye ederim. Orijinal bataryaya göre 1, 5-2 saat fazla kullanım alırsın.
Hocam,uzun vade kullanımında bu yan sanayi markalar konusunda şüphelerim var doğrusu,siz kullandınız mı?
Tecrübeleriniz varsa uzun kullanıma yönelik yorumlarınızı rica edebilir miyim?

Hocam, uzun vade kullanımında bu yan sanayi markalar konusunda şüphelerim var doğrusu, siz kullandınız mı?
Tecrübeleriniz varsa uzun kullanıma yönelik yorumlarınızı rica edebilir miyim?

Annemin iPhone 8 ine Deji batarya almıştım. 6 ay sonra bir dönem 20'lerde kapanma olmuştu. Ben bataryanın zayıfladığını zannetmiştim. Burada annemin ve bizlerin hatası oldu. IPhone'da arkada 20 tane uygulama da açsan kapatmayacaksın. Bu pili olumsuz etkiliyor. Bir de düzensiz şarj etmeyeceksin. 20-100 ya da 10-100 bir şarj aralığı belirleyip o şarj aralığında sürekli şarj etmek lazım. Annemin kapanan iPhone 8'inde arkada uygulama kapatmadım. 20 de kapanma olayı bir daha olmadı. Anlatmak istediğim yan sanayi batarya alırsan arkada uygulama kapatmaz, belirli bir şarj aralığından sapmadan düzenli şarj edersen orijinal batarya gibi 2 yıl olmasa da 1 yıl götürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı