iPhone XR ısınma sonrası açılmıyor

Bayır Domuzu 58

Hectopat
Daha fazla  
Selam. iPhone XR telefonum cebimdeyken birden çok ısındı. Kullanmadığım halde. Açmayı denedim açılmıyor. Ekran gelmiyor. Telefonda hiç tepki yok. Sizce ne olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. iPhone XR telefonum cebimdeyken birden çok ısındı. Kullanmadığım halde. Açmayı denedim açılmıyor. Ekran gelmiyor. Telefonda hiç tepki yok. Sizce ne olmuş olabilir?
Soguk su icin derim. Anakart ve islemci arasindaki lehim balllari eriyip bozulmus olabilir. Yada en basitinden batarya gitmis olabilir. Tam birsey soyleyemeyiz.

Dostum cihazın ilk başta soğumasını bekle. Ardından bir süre şarjda beklet. Açılmaz ise zorla açmaya çalış. Eğer yine olmazsa cihazın sökülüp incelenmesi gerekir.

Yeni aldım daha telefonu 2 hafta olmadı.

Aldığınız yer/kişiye güvenir misiniz? Size fırınlanmış/ısıtılmış cihazı satmış olabilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum cihazın ilk başta soğumasını bekle. Ardından bir süre şarjda beklet. Açılmaz ise zorla açmaya çalış. Eğer yine olmazsa cihazın sökülüp incelenmesi gerekir.

Aldığınız yer/kişiye güvenir misiniz? Size fırınlanmış/ısıtılmış cihazı satmış olabilirler.
Getmobilden aldım :/

Soguk su icin derim. Anakart ve islemci arasindaki lehim balllari eriyip bozulmus olabilir. Ya da en basitinden batarya gitmis olabilir. Tam bir şey soyleyemeyiz.

Dediklerimi uygula. Olmaz ise irtibata geç. Bu yüzden yenilenmiş cihaz alınmaz diyoruz. Belki de NAND bellek ile alakalı bir arıza.

Arkadaşlar, telefon 24 saat sürenin ardından açıldı. Hiçbir işlem uygulamadım. Sadece 24 saat sonra açma tuşuna bastım ve şarj uyarısı ibaresi verdi. Şarja taktım. Şu an bir sıkıntısı yok. Normal çalışıyor. Fakat yine de servise vereceğim.

Demek istediğim acaba telefon çok ısındığı için kendisini 24 saat koruma moduna falan mı aldı?

Geri
Yukarı