iPhone XR Telefonu şarja taktıktan 3 saniye sonra şarj olmaya başlıyor

ParliaMêrt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 1 ay önce iPhone XR telefonum için hızlı şarj kablosu ve adaptörü aldım. Kablo orijinal fakat adaptöre param yetmediği için adaptörü replika aldım. Telefonun şarj olmasını 1 aydır gözlemliyorum hız konusunda sıkıntı yok fakat şarja taktıktan 3 saniye sonra telefon şarj olmaya başlıyor. Acaba bu sorun adaptörle mi alakalı yoksa kabloyla mı? Bir de bu durum telefona zarar verir mi?

Her şey olabilir çünkü priz elektriği geç iletiyordur belki de adaptör geç alabiliyordur. Önceden aynı problem var mıydı prizde?

Merhaba 1 ay önce iPhone XR telefonum için hızlı şarj kablosu ve adaptörü aldım. Kablo orijinal fakat adaptöre param yetmediği için adaptörü replika aldım. Telefonun şarj olmasını 1 aydır gözlemliyorum hız konusunda sıkıntı yok fakat şarja taktıktan 3 saniye sonra telefon şarj olmaya başlıyor. Acaba bu sorun adaptörle mi alakalı yoksa kabloyla mı? Bir de bu durum telefona zarar verir mi?
Sorun yok. Ekrana geç gösterge geliyordur. Bu arada hızlı şarj kablosu diye bir şey yok aslında. Hemen hemen hepsi aynı. Önemli olan adaptör. Bir nevi PSU o.

Her şey olabilir çünkü priz elektriği geç iletiyordur belki de adaptör geç alabiliyordur. Önceden aynı problem var mıydı prizde?
Priz ile bir sorun olduğunu düşünmüyorum. :)

Kendin söylüyon replika diye telefona o kadar para verdiyseniz kesinlikle orijinal adoptör alın derim.

Hocam adaptörüm hiç beklemediğim anda kırıldı ve ikisine para yetiştiremediğim için 1-2 aylığına aldım değiştireceğim zaten ama merak ettim acaba hangisinden oluyor diye.

Hocam adaptörüm hiç beklemediğim anda kırıldı ve ikisine para yetiştiremediğim için 1-2 aylığına aldım değiştireceğim zaten ama merak ettim acaba hangisinden oluyor diye.
Sorun adaptörde. Kablonun orijinali ile replikası arasında direkt olarak bir fark olmaz. Önemli olan adaptör. Kablo kablodur. Ama adaptör biraz farklı.

Telefonumun kutusunun içinden çıkan adaptörde böyle bir durum yaşamadım. Adaptörü tüm prizlerde denedim bazı prizlerde 2 saniye sonra şarj etmeye başlıyor bazılarında 3-4 saniyede.

Yeni konular

Geri
Yukarı