iPhone XR vs 11

Sonuçta yazın alacağım. iPhone 12 uçuk rakamlarla gelmezse o da düşünülebilir.

iPhone 12, dolar bazında 11’den ucuz olacak.
Lakin; iş bizim ülkemizde biraz sarpa sarıyor. Dolar bu düzeydeyken daha ucuz olsa bile, bizde 7300’ü geçecektir.
Apple ucuz fiyat politikası ile iPhone 6’dan sonra inanılmaz bir satış sayısına erişti 11 ile

XR kullanıyorum hocam açıkçası çok memnunum ancak “hangi telefonu kullanıyorsun?” Diye soru sorduklarında iPhone XR deyince “o ne ya?” Diye cevap almaktan daraldım...
Ara ürün gibi oldu biraz açıkçası. Yakından takip etmeyenlerin pek haberi olmayabilir. XR bence de çok şık ve güzel telefon. Şuan 11 yerine alsam her şekilde beni tatmin eder. Ama uzun vadede kamerayı düşündüğüm için arada kalıyorum.

Ara ürün gibi oldu biraz açıkçası. Yakından takip etmeyenlerin pek haberi olmayabilir. XR bence de çok şık ve güzel telefon. Şuan 11 yerine alsam her şekilde beni tatmin eder. Ama uzun vadede kamerayı düşündüğüm için arada kalıyorum.
XR gerçekten güzel telefon ama bütçe elveriyorsa aradaki fiyat farkına 11 alınmalı :)

Ara ürün gibi oldu biraz açıkçası. Yakından takip etmeyenlerin pek haberi olmayabilir. XR bence de çok şık ve güzel telefon. Şuan 11 yerine alsam her şekilde beni tatmin eder.

Hocam inancın olsun seni iPhone 8 PLUS bile tatmin eder. Güncelleme almasın 3 sene sonra, yine o cihaz tatmin eder. O yüzden çok takılma, 7PLUS ve üstü seni çok tatmin edecektir.

Lakin aldım mı ihtiyacına en uygunu ve sana kendini en geç değiştirtecek telefonu alman daha mantıklı olacaktır. XR beni tatmin eder mi diye korkma, paşalar gibi eder. Eğer iPad ihtiyacın varsa ve hem 11 hem iPad alamıyorsan XR+İpad alabilirsin, gayet mutlu da olursun.

Hocam inancın olsun seni iPhone 8 PLUS bile tatmin eder. Güncelleme almasın 3 sene sonra, yine o cihaz tatmin eder. O yüzden çok takılma, 7PLUS ve üstü seni çok tatmin edecektir.

Lakin aldım mı ihtiyacına en uygunu ve sana kendini en geç değiştirtecek telefonu alman daha mantıklı olacaktır. XR beni tatmin eder mi diye korkma, paşalar gibi eder.
Uzun süre İPhone 6 kullanmıştım, Ağabeyimde 8 Plus var. Çentik ve çerçevesiz ekran benim hoşuma gidiyor. Özellik açışından 8 Plusta çok güzel.
XR gerçekten güzel telefon ama bütçe elveriyorsa aradaki fiyat farkına 11 alınmalı :)
Zaten fiyatlar anormal sıçramasa direkt 11. Umarım yazın eski etiket fiyatına düşer de alırım.

Yanlış hatırlamıyorsam 8 Plus ile çekilen fotoğraflar XR ile çekilen fotoğraflardan daha iyi sonuç veriyordu bunu bir çok yabancı forumda da görmüştüm ama çentiksiz istiyorsanız tabii ki karar sizin. Ayrıca XS'de düşünebilirsiniz. Fiyat olarak 11 ve XR arasında kalıyor ve FHD Super Retina ekran, daha hafif ve ince tasarım, IP68 sertifika, paslanmaz çelik çerçeve, Dolby Vision, HDR10, çift kamera farklarıyla XR'dan bir hayli üstün ve prestijli bir telefon.

Geri
Yukarı