iPhone XR vs iPhone SE 2020

Volki

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, size iki tane soru soracağım. Kendim için iPhone XR almayı düşünüyorum sizce alınır mı, almalıysam iPhone 12'nin çıkışıyla fiyatında büyük bir değişim olur mu? İkinci olarak da babam için (kendisi telefonu çok az sosyal medya, aramalar ve bankacılık hizmetleri için kullanır) iPhone SE almayı düşünüyoruz fakat şarj ömrü konusunda problemleri olduğunu duydum bazı incelemelerde bu yüzden kararsız kaldık. iPhone SE'de bahsettiğim gibi bir kullanıcı profili için uygun mudur? Cevaplarsanız çok memnun olurum.

Merhaba. Tavsiyem Iphone 12'nin çıkışıyla Iphone 11 almanız olacaktır. Iphone XR kötü bir cihaz değil ancak Iphone 11'de de indirimler olacaktır değerlendirebilirsiniz. Iphone SE 2020 kesinlikle önermiyorum. Batarya performansı çok yetersiz. E haliyle sizi götüren bir batarya olmadıktan sonra gerisi boş. İphone SE yerine XR daha mantıklı şahsen.

Eğer ekran sorun değilse SE öneririm. Kendim 1 hafta civarıdır SE kullanıyorum ve aşırı derecede memnunum. Telefon gerçekten çok hızlı ve stabil. Ekranın biraz daha küçük olması bence bir artı. Eski telefonum 6.2”’Ti ve bu telefona geçince önceden işkence yaşadığımı anladım. Telefonu tek elle kullanmak ve cepte rahat taşımak gibi özellikleri büyük bir artı. Kullandığım süre içerisin de telefonun ekranına iyice alıştım. Elime büyük telefon aldığım zaman kullanamıyorum çok büyük geliyor. Şarjı yetmiyor veya günü çıkarmıyor gibi bir sorun yaşamadım. 7 saatten aşağı ekran süresi almadım. Bu süre de bir günün 1/3’ü olduğu için gayet yeterli bence. Eğer 10 veya 15 saat telefonla uğraşıyorsanız yetmeyecektir. Ama benim gibi normal bir kullanıcıysanız rahatlıkla günü çıkarırsınız. Hazır 12 serisinin çıkmasına az bir süre kalmışken XR almanızı tavsiye etmiyorum şahsen. Birkaç ay sonra 2021 yılına gireceğiz ve 2018 yılın da çıkan bir telefona 6500 TL vermek ne kadar mantıklı tartışılır. XR almak yerine üzerine 1000 TL civarı daha ekleyerek 11 almak daha mantıklı. Eğer 11’e çıkabilecek bütçeniz yoksa ve ekran sizin için sorun değilse SE öneririm.

Eğer ekran sorun değilse SE öneririm. Kendim 1 hafta civarıdır SE kullanıyorum ve aşırı derecede memnunum. Telefon gerçekten çok hızlı ve stabil. Ekranın biraz daha küçük olması bence bir artı. Eski telefonum 6.2”’Ti ve bu telefona geçince önceden işkence yaşadığımı anladım. Telefonu tek elle kullanmak ve cepte rahat taşımak gibi özellikleri büyük bir artı. Kullandığım süre içerisin de telefonun ekranına iyice alıştım. Elime büyük telefon aldığım zaman kullanamıyorum çok büyük geliyor. Şarjı yetmiyor veya günü çıkarmıyor gibi bir sorun yaşamadım. 7 saatten aşağı ekran süresi almadım. Bu süre de bir günün 1/3’ü olduğu için gayet yeterli bence. Eğer 10 veya 15 saat telefonla uğraşıyorsanız yetmeyecektir. Ama benim gibi normal bir kullanıcıysanız rahatlıkla günü çıkarırsınız. Hazır 12 serisinin çıkmasına az bir süre kalmışken XR almanızı tavsiye etmiyorum şahsen. Birkaç ay sonra 2021 yılına gireceğiz ve 2018 yılın da çıkan bir telefona 6500 TL vermek ne kadar mantıklı tartışılır. XR almak yerine üzerine 1000 TL civarı daha ekleyerek 11 almak daha mantıklı. Eğer 11’e çıkabilecek bütçeniz yoksa ve ekran sizin için sorun değilse SE öneririm.
Hocam çok teşekkür ederim deneyiminizi paylaştığınız için. Peki SE'de 7 saat ekran süresini telefonu nasıl kullanarak alıyorsunuz? Ben de telefonda oyun oynamam fakat orta derecede sosyal medya kullanırım ve baya müzik dinlerim benim için yeterli olur mu sizce? Siz şarj konusunda o kadar da kötü olmadığını söyleyince ekstra 1500 lira vermek yerine SE almayı düşündüm kendim için de zaten telefonumun küçük olmasını istiyordum ben de.
Merhaba. Tavsiyem Iphone 12'nin çıkışıyla Iphone 11 almanız olacaktır. Iphone XR kötü bir cihaz değil ancak Iphone 11'de de indirimler olacaktır değerlendirebilirsiniz. Iphone SE 2020 kesinlikle önermiyorum. Batarya performansı çok yetersiz. E haliyle sizi götüren bir batarya olmadıktan sonra gerisi boş. İphone SE yerine XR daha mantıklı şahsen.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Iphone piyasasını çok bilmediğimden soruyorum da sizce 12'nin çıkışıyla Iphone 11'in fiyatı XR seviyesine geriler mi?

Hocam çok teşekkür ederim deneyiminizi paylaştığınız için. Peki SE'de 7 saat ekran süresini telefonu nasıl kullanarak alıyorsunuz? Ben de telefonda oyun oynamam fakat orta derecede sosyal medya kullanırım ve bayağı müzik dinlerim benim için yeterli olur mu sizce? Siz şarj konusunda o kadar da kötü olmadığını söyleyince ekstra 1500 lira vermek yerine SE almayı düşündüm kendim için de zaten telefonumun küçük olmasını istiyordum ben de.

Hocam telefonu şu şekil de kullanıyorum. Ekran parlaklığını ekranın çok parlak olmasını sevmediğim için yarısından biraz daha az olarak kullanıyorum. Wi-Fi açık oluyor çoğunlukla. Gün içersin de 1 saat civarı AirPods ile müzik dinliyorum. Saat sabah 10 gibi telefonu kullanmaya başlıyorum ve sarjı gayet yeterli oluyor. Şarj olarak %20'nin altına inmiyorum ve telefonu tam şarj ediyorum. Akşam 22.00 gibi %40-%45 gibi şarjım kalmış oluyor. Eğer günlük kullanıcıysanız ve oyun oynamıyorsanız öneririm.

Hocam telefonu şu şekil de kullanıyorum. Ekran parlaklığını ekranın çok parlak olmasını sevmediğim için yarısından biraz daha az olarak kullanıyorum. Wi-Fi açık oluyor çoğunlukla. Gün içersin de 1 saat civarı AirPods ile müzik dinliyorum. Saat sabah 10 gibi telefonu kullanmaya başlıyorum ve sarjı gayet yeterli oluyor. Şarj olarak %20'nin altına inmiyorum ve telefonu tam şarj ediyorum. Akşam 22.00 gibi %40-%45 gibi şarjım kalmış oluyor. Eğer günlük kullanıcıysanız ve oyun oynamıyorsanız öneririm.
Teşekkür ederim hocam sanırım kendime de Iphone SE alacağım, benim de telefondaki günlük aktivitelerim size çok yakın. Aradaki 1500 lira da hem cebime kalmış olur hem de düzgün spiegen kılıf alırım.

Teşekkür ederim hocam sanırım kendime de iPhone SE alacağım, benim de telefondaki günlük aktivitelerim size çok yakın. Aradaki 1500 lira da hem cebime kalmış olur hem de düzgün spiegen kılıf alırım.

Hocam Vatan, Teknosa veya Media mark’tan alırsanız AirPods 400 TL gibi uygun bir fiyata düşüyor. Haberiniz olsun. Ben öyle aldım.

Geri
Yukarı