iPhone XR vs SE 2020

İyi bir kullanımda beni kaç senesine kadar yarı yolda bırakmadan götürebilir? Veya kaç yılına kadar güncelleştirme almaya devam eder?
Hala IPhone 6S Plus modelini kullanıyorum güncellemeden yana sorun yok IOS 14.4 sürümü mevcut ve almaya devam mediyor ve hız konusunda telefon vaad ettiği değerleri veriyor tek sorun 16GB olması. Eminim SE 2020 içinde bu geçerli olacaktır sorunun bu kısmında faydalı olduysam ne mutlu bana.

SE 2020 işlemci olarak daha yeni olduğu için daha uzun ömürlü ve XR'dan daha uzun süre güncelleme alacaktır.
Bir yerde okudum tahmini 2025'e kadar yazılım güncellemesiyle birlikte 2027'ye kadar iyi bir kullanımla kullanabilirsiniz diye. Evet belki abartı ama 2025'e kadar kullanmak bile ideal bence. Bu duruma göre XR nereye kadar gidebilir onu merak ediyorum. Çünkü tasarım, batarya ve büyüklük olarak XR daha hoşuma gidiyor.

Bir yerde okudum tahmini 2025'e kadar yazılım güncellemesiyle birlikte 2027'ye kadar iyi bir kullanımla kullanabilirsiniz diye. Evet belki abartı ama 2025'e kadar kullanmak bile ideal bence. Bu duruma göre XR nereye kadar gidebilir onu merak ediyorum. Çünkü tasarım, batarya ve büyüklük olarak XR daha hoşuma gidiyor.
Değerler doğru olabilir dediğim gibi 6S Plus modelini hala sıfır takılma ile kullanıyorum.

O yüzden sormak istedim işte hangisi daha uzun süre götürür diye.

SE sistem olarak daha fazla güncelleme alacaktır. XR ise ekran büyük batarya daha iyi orta tuş yok güncel bir arayüze sahip fiyatları birbirine yakın mı bilemiyorum ama 6s' modelini kullanmış biri olarak XR tercihim ama önerim kesinlikle 11 olur dediğim gibi bütçen XR'a yetiyorsa biraz daha koyabilirsen 11 al geç

Yeni konular

Geri
Yukarı