iPhone XR'ı şarjda iken kullanmak zarar verir mi?

furkan5134

Centipat
Geçen hafta kendime yeni telefon aldım. Yeni almısken hatalı kullanmak istemiyorum. Aklıma takılan sorulardan biri de acaba telefonu şarj ederken kullanmak bataryaya zarar verir veya batarya ömrünü kısaltır mı merak ediyorum. Zaten oyun oynayan biri de değilim. Telefonun da çok ısındığı söylememez şarjda iken. Cevaplarınızı ve yeni telefon için tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu arada marka iPhone XR. Çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu Iphone XR ile alakalı bir soru değil. Bütün telefonlar için geçerli olan bir sorudur. %100 olduktan sonra fişten çekmezsen bataryanın ömrü kısalıyor. 1 yılda 3 kere batarya değişikliği yaşamıştım.

Hayır hiç bir sorun olmaz @furkan5134
1575587143424.png

Geçen hafta kendime yeni telefon aldım. Yeni almısken hatalı kullanmak istemiyorum. Aklıma takılan sorulardan biri de acaba telefonu şarj ederken kullanmak bataryaya zarar verir veya batarya ömrünü kısaltır mı merak ediyorum. Zaten oyun oynayan biri de değilim. Telefonun da çok ısındığı söylememez şarjda iken. Cevaplarınızı ve yeni telefon için tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu arada marka iPhone XR. Çok teşekkürler.
O bütün telefonlarda geçerli. Bundan önceki telefonu şarjdayken de kullanmaya başlamıştım bir kaç ay sonra bataryası öldü.

Sıkıntı olmaz diyenler, gerçekten mantıklı düşünemiyor mu? bu sadece İphone için değil bütün telefonlar için geçerli bir şey ve evet, uzun kullanımda bataryanıza ciddi zararlar verir. düşünsenize cihaza enerji giderken enerji harcadığınızı, mantıklı mı sizce?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı