iPhone X şarjda ısınıyor

Heplpman

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Cihazım iPhone X. Şarj esnasında aşırı ısınma oluyor. Akşam şarjdan çıkarıp (%100) sabaha kadar bekleyince 75-76 civarına düşüyor. 3 kez batarya değiştirdim. Neden oluyor olabilir? Bakarsanız sevinirim.

Acaba doğru şarj cihazını kullanıyor musunuz? 5W ile şarj etmeyi deneyin. Aynı sorun bende vardı. Orijinal 20W hızlı şarjı kullanırken çok ısınıyor. Hayalet dokunma sorunu ortaya çıkıyordu. 5W ile kullanırken görmedim bu sorunu.

(Yine de benim cihazı baz almak doğru olmaz. Rezil insanlar telefonu öyle bir tamir etmişler ki yan sanayi parçalarla. O kadar incelediğim halde fark edemedim alırken. Yazılım bile orijinal gösteriyordu parçalarını. Ekran, Batarya, Ön kamera yan sanayi parçalarla değişmiş, Arka iç kamerada çizikler var. 6K güzel dolandırıldım. 5 Ay falan önceydi neyse. Bunların çoğu mağazada incelerken anlaşılamayacak şeyler. Asla ikinci el telefon almayacağım zaten yeniden. Sıfır neye yetiyorsa o.)

Son düzenleme:
Hocam hızlı şarjda fazla akım çektiği için ısınması normal cihazada zarar vermez tek çözüm yolu 5-10 wattlık şarj cihazları kullanailirsin fakat yavaş şarj edersin.

Acaba doğru şarj cihazını kullanıyor musunuz? 5W ile şarj etmeyi deneyin. Aynı sorun bende vardı. Orijinal 20W hızlı şarjı kullanırken çok ısınıyor. Hayalet dokunma sorunu ortaya çıkıyordu. 5W ile kullanırken görmedim bu sorunu.

(Yine de benim cihazı baz almak doğru olmaz. Rezil insanlar telefonu öyle bir tamir etmişler ki yan sanayi parçalarla. O kadar incelediğim halde fark edemedim alırken. Yazılım bile orijinal gösteriyordu parçalarını. Ekran, batarya, ön kamera yan sanayi parçalarla değişmiş, arka iç kamerada çizikler var. 6K güzel dolandırıldım. 5 ay falan önceydi neyse. Bunların çoğu mağazada incelerken anlaşılamayacak şeyler. Asla ikinci el telefon almayacağım zaten yeniden. Sıfır neye yetiyorsa o.)

Geçmiş olsun peki bu şarj sıkıntısının çözümü falan yok mu?

Teşekkürler, telefoncu ile konuştuğumda 20W şarj cihazının iPhone X için fazla geldiğini söyledi. 5W kullanmamı tavsiye etti. (Bu farklı bir telefoncuydu. Aldığım yer değildi.) Yanılmıyorsam 10W 2A bir şarj cihazında bu sorunu yaşamadım. )

Geri
Yukarı